İyilik Yapana Okunacak Dua Hakkında Bilgi

İyilik yapana okunacak dua ile bize sırf Allah’ın takdirini ve rızasını gözeterek iyilikte bulunmuş kişilere karşı yapılan hayır duasıdır. Bu kişiler gittikleri her yere yanındaki koruyucu meleklerle gider ve Allah tarafından tüm bela ve musibetlerden kesinlikle korunurlar. Bu yüzden peygamber efendimiz de iyilik hakkında çok geniş bir şekilde pek çok konuya değinmiştir. Atalarımız da iyilik edenin iyilik bulacağını ve iyilik yap denize at balık bilmezse Halik (Yaratan) bilir diyerek iyiliğin önemine değinmişlerdir.

İyilik Yapana Okunacak Duanın Okunuşu

İyilik yapana okunacak dua okunuşu şu şekildedir:

Cezâke’llahû hayran, fakad übelliğu fissenaî iyilik yapan kimselere karşı okumamız gereken faziletli duadır.

İyilik Yapana Okunacak Duanın Arapça Yazılışı

İyilik yapana okunacak dua arapça yazılışı ise şu şekildedir:

.ِءاَنَّثلا يِف ُغِّلَبُأ ْدَقَف ًرْيَخ ُّٰهللا َكاَزَج

İyilik Yapana Okunacak Duanın Türkçe Anlamı

İyilik yapana okunacak dua türkçe anlamı olarak Tirmizî’den rivayet olunan ve peygamberimizin söylediği Allah senden razı olsun, seni hayırla mükâfatlandırsın. Seni hayırla anıyorum Türkçe anlamı olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra şükür ve hamd olması yönüylea karşımıza çıkan iyilik yapana okunacak dua hakkında peygamberimizin hadislerini de örnek almamız gerekmektedir. Peygamberimiz ahaliye teşekkür etmeyen Allah’a şükretmez buyurarak iyilik yapanlara edilecek duanın ne kadar ehemmiyetli konulardan birisi olduğu üzerinde kesinlikle durmuştur.

İyilik Yapana Okunacak Duanın Fazileti

İyilik yapana okunacak dua fazileti size iyilikte bulunan kişinin Allah’ın eseni, koruyuculuğu altında bulunacağı için onu kaza ve belalardan koruyarak her daim Allah’ın muttaki kullarından birisi olması biznillah mümkün hale gelecektir.

İyilik Yapana Okunacak Dua Dinle

İyilik yapana okunacak dua dinle


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

1 yorum
  1. Buse ERBAŞ Yorumunda diyor ki;

    Rabbim bana öyle bir göz ver ki heryerde herşeyde seni göreyim ve bana öyle bir iman ver ki herkesten çok seni seveyim.. ,

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com