Kahve Falı Baktırmak Günah Mıdır?

Gelecekte ne olacağını öğrenmek isteyenler fal baktırır ve Müslümanlar için geleceği görebilmek yalnızca ama yalnızca yaratıcıya mahsustur. Müslümanlar için fal türlerinin hiç birisi caiz olmadığı gibi geleceği de sadece Allah bilebilir.

Fal Baktırmanın Günahı Nedir?

Fal baktırmak, kimi alime göre haram ve kimi alime göre ise caiz değildir. Bu durum fal baktıran kişinin, falcının söylediklerini inanıyor olmasından kaynaklıdır. Falcılar, umut taciri olarak nitelendirilirler. Genelde falcılar, fal baktıran kişilere üç iyi ve bir kötü şey söyler ki bu sayede iyi olarak söyledikleri akılda kalabilsin. Ayrıca falcıların fal baktıran kişiye istediği bir şeyi söylemesi halinde söylediğini unutmamasına sebep olduğu gibi kişi, içten içe söyleneni daha çok beklemeye başlar. Her ne kadar fal baktıranların inanmıyorum gibi söylemlerde bulunuyor olsalar da merakına yenilen insanoğlunun bilinçaltına kaydedilenler aklında bazı şeyler kalır ve aklında kalanların olmasını ister. Fal baktıran kişi beklediğinin olmasını ne kadar isterse istesin geleceğin bilinmesinin imkanı yoktur.

Falcılar Bu Kadar Şeyi Nasıl Bilirler?

Söyledikleri ile sizi şaşırtmayı başarabilen falcılar, başınızdan geçen veya gündemde olan konuları bilerek, size bunları anlatmaya başlar ve bu sayede kendilerine inandırmayı başarırlar. Falcılar, mental durumlar ile haşır neşir oldukları bilinen bir gerçektir ve iyi tahminlerde bulunabilmeleri için bu durum kesindir. Ayrıca falcılar, fal baktıran kişilerin yüz ifadeleri ile hareketlerinden sonuçlar çıkarabilmek adına da kendilerini yetiştirmişlerdir. Falcılar, karşılarında bulunan kişiyi nasıl etkileyeceklerini son derece iyi bilirler.

Falcıların Sırrı Nedir?

Herhangi bir şeyin olma olasılığı yarı yarıyadır. Yani bir şey ya olacaktır ya da olmayacaktır. Farklı bir ihtimal yoktur ve falcılar, genelde geçmişiniz hakkındaki şeyleri bilirler. Falcıların yaptığı aslında yaşadıklarınızı ve geçmişinizi bilip ve ayrıca beklentilerinizi de iki şıklı soruları cevaplamak gibidir.

Fal Baktıran Kişi Kâfir Olur Mu?

Fal bakan kişi şayet iyi fal baktığını, söylediklerinin doğru çıktığını ve geleceği bildiğini iddia ediyor ise o kimse kâfirdir. Fal baktıran kişi de falcının sözlerini inanıyor ve onun söyledikleri karşısında umutlanıyor ise o kişi de kâfir olur. Bu durum şirk koşmaya gireceğinden ve sadece Allah’a ait olan bir özelliği kulda görmek veya ona inanmak dinden çıkmaya kadar gidebilmektedir.

Sonuç: Kahve Falı Baktırmak Günah Mıdır?

Kahve Falı Baktırmak Günah Mıdır? hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Kahve Falı Baktırmak Günah Mıdır? konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com