Helaya-Tuvalete Girerken Okunacak Dua

Enes ibni Malik (Radıyallahu anh) dan rivayet olunduğuna göre, Peygamberimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) helaya girerken:

”Ey Allahım! Erkek ve dişi cinlerin şerrinden sana sığınırım” derdi. (Buhari, 1/38, 8/88; Müslim, Kitabu’l-Hayz: 122; İmam Ahmed, 2/99)

İbni Esir’in beyanına göre hadis-i şerifte geçen ”Hubs”, ”Habis”in cemisi, ”Habais” de ”Habise”nin cemisidir. Bundan murad, şeytanların erkek ve dişileridir. Gerçi ”Hubs”un, çirkin işler, ”Habais”in alçak hasletler olduğu da söylenmiştir. (en-Nihaye 2/7)

20130317_100222

Enes ibni Malik (Radıyallahu anh) dan rivayet edildiğine göre, Peygamberimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu: ”Cinlerin gözleri ile ademoğullarının avret mahallerinin arasındaki perde, sizin biriniz helaya otururken (girerken): ”Bilmillah” demesidir.” (Tirmizi, 603; İbni Mace, 297)

Sonuç: Helaya-Tuvalete Girerken Okunacak Dua

Helaya-Tuvalete Girerken Okunacak Dua hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Helaya-Tuvalete Girerken Okunacak Dua konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com