Helaya-Tuvalete Girerken Okunacak Dua

Enes ibni Malik (Radıyallahu anh) dan rivayet olunduğuna göre, Peygamberimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) helaya girerken:

”Ey Allahım! Erkek ve dişi cinlerin şerrinden sana sığınırım” derdi. (Buhari, 1/38, 8/88; Müslim, Kitabu’l-Hayz: 122; İmam Ahmed, 2/99)

İbni Esir’in beyanına göre hadis-i şerifte geçen ”Hubs”, ”Habis”in cemisi, ”Habais” de ”Habise”nin cemisidir. Bundan murad, şeytanların erkek ve dişileridir. Gerçi ”Hubs”un, çirkin işler, ”Habais”in alçak hasletler olduğu da söylenmiştir. (en-Nihaye 2/7)

20130317_100222

Enes ibni Malik (Radıyallahu anh) dan rivayet edildiğine göre, Peygamberimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu: ”Cinlerin gözleri ile ademoğullarının avret mahallerinin arasındaki perde, sizin biriniz helaya otururken (girerken): ”Bilmillah” demesidir.” (Tirmizi, 603; İbni Mace, 297)

Helaya-Tuvalete Girerken Okunacak Dua konusunda aradığınız doyurucu bilgiyi makalemizde buldunuz mu? Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Helaya-Tuvalete Girerken Okunacak Dua konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com