Elbise Giyerken Okunacak Dua

Ebu Sa’id (Radıyallahu anh) dan rivayet edildiğine göre, Peygamberimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) bir elbise giyeceği zaman, ”gömlek” veya ”entari” veya ”sarık” diye ismini vererek,

”Ey Allahım! bunun hayrını ve yaradığı şeyin hayrını senden isterim.Bunun şerrinden ve kullanıldığı şeyin şerrinden sana sığınırım” derdi. (Tirmizi, no: 1822-1823)

 Ebu Sa’idil Hudri (Radıyallahu anh) dan rivayet edildiğine göre, Peygamberimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) : ” Şüphesiz bir adam bir dinara veya yarım dinara bir elbise alır da, onu giyer (ve Allahu Tealaya hamdederse) o elbise dizlerine varmadan Allahu Teala onu mağfiret eder (bağışlar).” buyurdu.  (Hakim, el-Müstedrek: 1/514)

Sehl ibni Muaz ibni Enes (Radıyallahu enh)ın babasından rivayet edildiğine göre, Peygamberimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu: ”Her kim bir elbise giyer de, ‘Bütün hamdler, bu elbiseyi bana giydiren ve benim hiç bir gayret ve kudretim olmaksızın bunu bana nasib eden Allahu Teala’ya mahsustur.’ derse, geçmiş günahları mağfiret olunur.” (Ebu Davud no: 4023; Hakim, Müstedrek 1/507)

Sonuç: Elbise Giyerken Okunacak Dua

Elbise Giyerken Okunacak Dua hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Elbise Giyerken Okunacak Dua konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com