Evden Çıkarken Okunacak Dua

Evden Çıkarken Okunacak Dua Hakkında Bilgi

Eski zamanlarda da şimdi de insanlar evlerinden çıkarlarken başlarına neler geleceğini bilemezler. Çoğu insan ise evinden çıktıktan sonra bir daha evine dönemez. Bu durum hemen herkesin başına gelebilir. Bu bakımdan evden çıkarken yapılması gereken bir dua bulunmaktadır. Bu duayı yapan kişi tekrar evine sağ salim dönebilmek için Allahü Teala’ya yakarır.

Bu duayı evden her çıkarken yapmak Allahü Teala’nın koruması altında olmanızı sağlayacaktır. O elbette her şeye kadirdir ve dışarıda başınıza bir şey gelmesinden sizi koruyabilir. Bu duayı sadece siz etmeyin. Etrafınızda ve ailenizde sabah okula giden, işe giden ya da bir sebepten dolayı evden dışarı çıkmak zorunda olan her kişiye öğretin ve evden çıkarken okumalarını sağlayın.

Evden Çıkarken Okunacak Duanın Okunuşu

Bismillahi, tevekkeltü alallah, lâ havle ve lâ kuvvete illâ billah

Evden Çıkarken Okunacak Duanın Arapça Yazılışı

Evden Çıkarken Okunacak Duanın Türkçe Anlamı

Allah’ın adını anarak (evimden çıkıyorum) Ben Allah’a dayanıp tevekkül ettim.(Her türlü) kuvvet ve kudret ancak Allah’ın yardımıyladır.

Evden Çıkarken Okunacak Dua Dinle

Umuyoruzki Evden Çıkarken Okunacak Dua konusunda aradığınız doyurucu bilgiyi makalemizde bulmuşsunuzdur. Daha ayrıntılı bir araştırma için sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilirsiniz.Sponsor Reklam

2 Yorumlar
  1. Ahmet MUTLU Yorumunda diyor ki;

    Allah razı olsun sizin hakkınızı odeyemeyiz cok buyuk faydaniz oldu sohbetleriniz beni cok cok değiştiriyor cok şükür Rabbim sizide bizide faydali hayırlı salih kullardan etsin amin

  2. Ezgi Nurullah Yorumunda diyor ki;

    Allah herkezi ahirete layıkıyla hazırlamayı nasip etsin… ,

Yoruma kapalı.