Evden Çıkarken Okunacak Dua

Evden Çıkarken Okunacak Dua Hakkında Bilgi

Eski zamanlarda da şimdi de insanlar evlerinden çıkarlarken başlarına neler geleceğini bilemezler. Çoğu insan ise evinden çıktıktan sonra bir daha evine dönemez. Bu durum hemen herkesin başına gelebilir. Bu bakımdan evden çıkarken yapılması gereken bir dua bulunmaktadır. Bu duayı yapan kişi tekrar evine sağ salim dönebilmek için Allahü Teala’ya yakarır.

Bu duayı evden her çıkarken yapmak Allahü Teala’nın koruması altında olmanızı sağlayacaktır. O elbette her şeye kadirdir ve dışarıda başınıza bir şey gelmesinden sizi koruyabilir. Bu duayı sadece siz etmeyin. Etrafınızda ve ailenizde sabah okula giden, işe giden ya da bir sebepten dolayı evden dışarı çıkmak zorunda olan her kişiye öğretin ve evden çıkarken okumalarını sağlayın.

Evden Çıkarken Okunacak Duanın Okunuşu

Bismillahi, tevekkeltü alallah, lâ havle ve lâ kuvvete illâ billah

Evden Çıkarken Okunacak Duanın Arapça Yazılışı

Evden Çıkarken Okunacak Duanın Türkçe Anlamı

Allah’ın adını anarak (evimden çıkıyorum) Ben Allah’a dayanıp tevekkül ettim.(Her türlü) kuvvet ve kudret ancak Allah’ın yardımıyladır.

Evden Çıkarken Okunacak Dua Dinle

Sonuç: Evden Çıkarken Okunacak Dua

Evden Çıkarken Okunacak Dua hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Evden Çıkarken Okunacak Dua konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

4 Yorumlar
 1. Esra Sümeyye Yorumunda diyor ki;

  hocam sizden Allah razi olsun sozleriniz cok tesir ediyor .

 2. Bircan SUN Yorumunda diyor ki;

  Maşallah, Allah hepimize namazı en güzel şekilde kılmayı nasip etsin

 3. Ahmet MUTLU Yorumunda diyor ki;

  Allah razı olsun sizin hakkınızı odeyemeyiz cok buyuk faydaniz oldu sohbetleriniz beni cok cok değiştiriyor cok şükür Rabbim sizide bizide faydali hayırlı salih kullardan etsin amin

 4. Ezgi Nurullah Yorumunda diyor ki;

  Allah herkezi ahirete layıkıyla hazırlamayı nasip etsin… ,

Yoruma kapalı.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com