Hayırlı Eş Evlat Duası

Hayırlı Eş Evlat Duası Hakkında Bilgi

Allah’ın insanın karşısına hayırlı insanlar çıkarması herkesin en büyük isteği. Ancak insanın hayırlı bir kişiyle evlenmesini sağlamak ve hayırlı evlat sahibi yapmak insanların Allah’tan beklediği en önemli şeylerden. İşte hayırlı bir eşe ve hayırlı evlatlara sahip olmak için yapılması gereken bir dua mevcut. Bu duayı her gün yapınca Allah’tan karşınıza çıkaracağı kişinin hayırlı bir kişi olmasını ve doğacak lan evladınızın da yine hayırlı bir evlat olmasını dileyebilirsiniz.

İnsanların her türlüsünün hayırlı ve Allah korkusuna sahip olanıyla muhabbet kurmak her zaman için en makbul olanıdır. Allah’a karşınıza hayırsız ve tehlikeli insanlar çıkarmamasını istiyorsanız yine bu duayı edebilirsiniz. Bu duayı günde iki defa yapmanız makuldür.

Hayırlı Eş Evlat Duası Okunuşu

Vellezîne yekûlûne rabbenâ heb lenâ min ezvâcinâ ve zurriyyâtinâ kurrate a’yunin vec’alnâ lil muttakîne imâmâ(imâmen).

Hayırlı Eş Evlat Duası Arapça Yazılışı

Hayırlı Eş Evlat Duası Türkçe Anlamı

Onlar, “Ey Rabbimiz! Eşlerimizi ve çocuklarımızı bize göz aydınlığı kıl ve bizi Allah’a karşı gelmekten sakınanlara önder eyle” diyenlerdir.

Hayırlı Eş Evlat Duası Dinle

Sonuç: Hayırlı Eş Evlat Duası

Hayırlı Eş Evlat Duası hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Hayırlı Eş Evlat Duası konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

5 Yorumlar
 1. Aliye UMMAHAN Yorumunda diyor ki;

  Konu başlığı görünüşte cok basit gibi gelebilir.üstad bu konuda bir saat konuşmuş.ama hiç boş ve gereksiz bir yeri yok.Dinledikce doyacak ruhunuz.

 2. Elife TÜRK Yorumunda diyor ki;

  NE GUZEL ALLAHIM IMANLI BIR DOKTOR NESLI GELIYOR SONSUZ SUKURLER OLSUN SANA

 3. Alper ÖZER Yorumunda diyor ki;

  Yuce Rabbim Ebeden Daima Razi olsun Insallah Degerli Saygideger Kardesim Muhterem Hocam

 4. Başak ESER Yorumunda diyor ki;

  ALLAHım benim bütün dualarımı kabul et ALLAH razı olsun ,

 5. ULAŞ ZAL CAN Yorumunda diyor ki;

  Bir tek insanlıkta görmedim huşu ile yakarış

Yoruma kapalı.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com