Hastanın Kendine Duası

Hastanın Kendine Duası Hakkında Bilgi

Hastalık herkesin başına gelen bir şey ve en kabul olan dua hastanın kendine duasıdır. Hastalığın verdiği acı ve ağrının en aza indirilmesi için yapılan dua da işte bu duadır. Allah’ın ağrınızı dindirmesi için ona bu duayı ederek yakarabilirsiniz. Bununla birlikte sadece ağrı ya da acı için değil, derman olması ve kısa sürede hastalığınızı geçirmesi için de bu dua yapılabilir. Duayı ettikten sonra elinizi ağrıyan yerinize dokundurmalısınız.

Bu dua sadece hasta olan ve ağrı hisseden kişinin kendisi tarafından, kendisi için yapılmalıdır. Başkasının bir hasta için bu duayı etmesinin anlamı yoktur. Başkası için edilecek dua daha başkadır. Hastanın kendine duası ağrısı geçmediği sürece her an yapılabilir. Belirli bir tekrar sayısı yoktur.

Hastanın Kendine Duası Okunuşu

Bismillah, Bismillah, Bismillah, eûzü bi izzeti’llâhi ve kudratihî min şerri mâ ecidü ve uhâziru min vecaî hâzâ.

Hastanın Kendine Duası Türkçe Anlamı

Allah’ın ismiyle, Allah’ın ismiyle, Allah’ın ismiyle, Vücudumda duyduğum ağrının şerrinden ve sakındığım, korktuğum şu acıdan ve ağrıdan Allah’ın izzet ve kudretine sığınırım.

Hastanın Kendine Duası Dinle


1 yorum
  1. Damla ŞAHİN Yorumunda diyor ki;

    rabbim tüm üniversitede okuyan arkadaşlarımı doğru yoldan ayırmasın çok sevdiğim insan şuan o bataklığa düşmek üzere onun için dualarınıza muhtacım o eskiden böyle değildi eskisi gibi namazlarını kılan bir insan olabilmesi için ona birebir dua edin lütfen şimdiden Allah cümlenizden razı olsun AMİN… ,

Yoruma kapalı.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com