İftar Duası

İftar Duası Hakkında Bilgi

Müslüman alemi için Ramazan Ayı’nın önemi tartışılmaz. Müslümanlar Ramazan Ayı boyunca oruç tutarak bu en kutsal vazifeyi yerine getirmenin mutluluğu ve huzuru ile Ramazan Ayı’nı bitirirler. Ramazan Ayı boyunca her gün edilecek çok fazla dua bulunmakta. Bu dualardan bir tanesi de iftarımızı açmadan önce okuduğumuz İftar Duası. Bu duanın Türkçesini hemen hemen herkes televizyonlardan da bilmekte.

İftar Duası top patlayıp ezan okunduktan sonra yemeğe geçmeden önce arada okunan duadır. Ezberlemesi oldukça kolay olan duayı küçük çocuklar ise büyüklerinin söylediklerini tekrar ederek yapabilirler. Duanın içeriğinde Allah için oruç tutulduğunu, onun sayesinde helal olan lokma ile orucun açıldığı söylenmektedir. Allah’ın rızkıyla orucun açılması çok önemli olduğundan bu durumun özellikle üzerinde durulmuştur.

İftar Duası Okunuşu

Allahümme leke sumtü, ve bike âmentü, ve aleyke tevekkeltü, ve alâ rızkıke eftartü, ve savmel’ğadi min şehri ramazane neveytü, fağfir lî ma kaddemtü ve mâ ahhartü

İftar Duası Arapça Yazılışı

İftar Duası Türkçe Anlamı

Allah’ım! Senin için oruç tuttum, sana inandım, sana güvendim. Senin rızkınla orucumu açtım.

İftar Duası Dinle

Sonuç: İftar Duası

İftar Duası hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta İftar Duası konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Yoruma kapalı.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com