Ana Sayfa Dualar

Hafızayı Kuvvetlendirmek İçin Dua

Hafızayı Kuvvetlendirmek İçin Dua Hakkında Bilgi

Hayatımızın pek çok döneminde hepimiz çeşitli sınavlara gireriz. Bununla birlikte eğitim hayatımız boyunca iyi bir hafızaya sahip olmak sınavlarda başarılı olmak için son derece önemlidir. Bu sebepten dolayı hafızayı kuvvetlendirmek için çeşitli yöntemler deneriz. Bu yöntemlerden bir tanesi de elbette Allah’a bununla ilgili dua etmektir. Hafızayı kuvvetlendirmek için yapılan duada yüksek bir hafızaya sahip olma isteği dile getirilir.

Kuvvetli bir hafızaya sahip olmak sadece okul hayatında değil, yaşamın her anında insan için gerekli olan şeylerden bir tanesidir. Bu yüzden bütün hayatımız boyunca unutmamamız gereken diğer dualar ve sureleri de bu şekilde ezberleriz. Hafızlar da Kuran’ı bu şekilde hatmetmişlerdir.

Hafızayı Kuvvetlendirmek İçin Dua Okunuşu

Allahummerzukna hıfzal mürseliyn ve ilhamel enbiyai ve fehmel evliyai bikeramike ya ekremel ekramiyn vebirahmetike ya erhamerrahimiyn.

Hafızayı Kuvvetlendirmek İçin Dua Arapça Yazılışı

Hafızayı Kuvvetlendirmek İçin Dua Türkçe Anlamı

Ey Allahım! Bizi Rasullerin hafızası enbiyanın ilhamı evliyanın anlayışı ile rızıklandır. Ey Keremlilerin en Keremlisi ve Ey Merhametlilerin en Merhametlisi olan Allahım !

Hafızayı Kuvvetlendirmek İçin Dua Dinle