Hafızayı Kuvvetlendirmek İçin Dua

Hafızayı Kuvvetlendirmek İçin Dua Hakkında Bilgi

Hayatımızın pek çok döneminde hepimiz çeşitli sınavlara gireriz. Bununla birlikte eğitim hayatımız boyunca iyi bir hafızaya sahip olmak sınavlarda başarılı olmak için son derece önemlidir. Bu sebepten dolayı hafızayı kuvvetlendirmek için çeşitli yöntemler deneriz. Bu yöntemlerden bir tanesi de elbette Allah’a bununla ilgili dua etmektir. Hafızayı kuvvetlendirmek için yapılan duada yüksek bir hafızaya sahip olma isteği dile getirilir.

Kuvvetli bir hafızaya sahip olmak sadece okul hayatında değil, yaşamın her anında insan için gerekli olan şeylerden bir tanesidir. Bu yüzden bütün hayatımız boyunca unutmamamız gereken diğer dualar ve sureleri de bu şekilde ezberleriz. Hafızlar da Kuran’ı bu şekilde hatmetmişlerdir.

Hafızayı Kuvvetlendirmek İçin Dua Okunuşu

Allahummerzukna hıfzal mürseliyn ve ilhamel enbiyai ve fehmel evliyai bikeramike ya ekremel ekramiyn vebirahmetike ya erhamerrahimiyn.

Hafızayı Kuvvetlendirmek İçin Dua Arapça Yazılışı

hafiza

Hafızayı Kuvvetlendirmek İçin Dua Türkçe Anlamı

Ey Allahım! Bizi Rasullerin hafızası enbiyanın ilhamı evliyanın anlayışı ile rızıklandır. Ey Keremlilerin en Keremlisi ve Ey Merhametlilerin en Merhametlisi olan Allahım !

Hafızayı Kuvvetlendirmek İçin Dua Dinle


4 Yorumlar
  1. Çağatay ÇALIŞICI Yorumunda diyor ki;

    ORADA SİZİ UNUTMAM MERAK ETMEYİN DUÂLARIMDA YER VERECEĞİME EMİN OLABİLİRSİNİZ.        ŞİMDİDEN HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM….

  2. Fatma Lina Yorumunda diyor ki;

    Ey İlahi huzurunda olduğumuzu hissetmek hoşlandığımız şeylerin yanında olmaktan daha hayırlı olan Sensin! Sen her türlü noksan ve kusurdan münezzehsin. Senden başka ilah yok ki bize eman etsin. Bizi cehennem azabından muhafaza eyle! aminnnn….

Yoruma kapalı.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com