Güzellik İçin Okunacak Dua

Güzellik için okunacak dualar

Allah cc. Dua ederek dileklerimizin gerçekleşmesini umar ve onun rahmetine sığınırız. Dualar ile ona yakın olur, onun rızasını kazanırız. İstediklerimizi dua ederek elde ederiz. Her dileğimiz için olduğu gibi güzel olmak için, güzel görünmek için ve yüzümüzün güzel görünmesi için edilecek dualar vardır. Bu duları şu şekilde sıralayabiliriz:

Peygamber efendimiz ( sav ), ekndisine gelerek genç kalmayı ve güzel bir yüze sahip olarak ölmek istediğini belirten Ebu Katdade’ye; ‘’Efleha’ llahü vecheke Allahümme barik lehü fi şa’rihi ve beşerihi ‘’ duasını okumuştur. Bu duanın meali şudur: ‘’Allahım. ( onun ) yüzünün güzelliğini artırsın, Allah’ım saçını ve vücudunu kendisi gibi mubark kıl. ‘’ ( İmam Buhari, Hadislerle Müslümanın Edep ve Ahlakı )

Peygamber efendimiz (sav ) bu duayı okuduktan sonra Ebu Katade ( ra ) 70 yaşında vefat etmiştir. Abu Katade, 20 li yaşlarda bir gencin yüz güzelliğine ve genç vücuduna sahip bir şekilde ölmüştür.

Yüz Güzelliğinin Artması İçin Okunacak Dua

Yüz Güzelliğinin Artması İçin Okunacak Dua
Yüz Güzelliğinin Artması İçin Okunacak Dua

İnsanın yüz güzelliğinin artmasını isteyen hanımlar bu duayı okuyabilirler.

Güzel görünmek ve daha güzel olmak için: “Lillezine ahsenul husna ve ziyadetun, ve la yerheku vucuhehum katerun ve la zilletun, ulaike ashabul cenneti, hum fiha halidune.’’ Duası okunmalıdır.

Bu duanın anlamı: İyi ve güzel davranışlarda bulunanlara en güzel mükâfat yani cennet ile daha da fazlası olarak Allah’ın cemalini görmek var. Onların yüzlerine ne bir leke bulaşır, ne de bir zillet! İşte onlar cennetliktir. Onlar orada ebedî kalacaklardır. Güzel davrananlara daha güzel karşılık ve fazlası var. Onların yüzlerine ne bir kara bulaşır, ne de horluk. İşte onlar cennet halkıdır, orada ebedi kalacaklardır. (Yunus suresi 26. – 27 ayet. )

Güzellik ve Sevilme Duası

Güzellik için okunması gereken dualardan biri de Yusuf suresi 4. Ayetidir. : ‘’ Allahümmec alni ve nuru Yusuf’a ala veçhi femen reani yuhibbuni mehabbeten. ‘’ Bu duanın anlamı ise: Allah’ım, yüzümde Hz. Yusuf a.s nuru ışığı olsun. Kim beni görürse sevsin, şeklindedir.

 

En İyisini Allah C.C bilir…

 


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

2 Yorumlar
  1. Elif Seda Yorumunda diyor ki;

    🙂Allah herkese cennete girmeyi nasib etsin🤲

  2. Berke KÖSE Yorumunda diyor ki;

    ALLAHIM NEDEN INSALNLAR BOYLE RABBIM SEYTAN KILIKLAI INSANMLARI SERRINDEN SANA SIGINIRIM HAYIRLISIYLA SU PAZAR GUNU NE OLACAKSA OLSUN ALLHIM BI HUZZURA ERELIM SANA YALVARIYORUM NOLURSUN COK DUA EDIN PAZAR GUNUN HERSEU BELLI OLACAK YALVARIYOERUM ALLAHIM SANA NOLR SEN KALPTEN GECENLERI BIILENSIN GORENSIN BEN KIMSEYE KOTULUK GUTMEDIM SNDE KIMSEYE FIRSAT VERME ALLHIM NOLUR PAZAR GUNU HERSEY BELLI OLCAK SEN YANIMIZDA OL RABIM

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com