Ana Sayfa Dualar

Günahlardan Arınma Duası

Günahlardan Arınma Duası Hakkında Bilgi

Günaha girmek her Müslüman için utanç duyulması gereken bir konu. Günah işlediğini düşünen Müslümanlar hemen tövbe edip günahlarının af olması için Allah’a dua etmeliler. İşledikleri günahın boyutu ne olursa olsun af olmaları tamamen Allah’ın bileceği iştir. Günahları affetmek yalnızca Allah’a mahsustur. İşte böyle durumlarda yapılacak şeylerden bir tanesi de günahlardan arınma duası etmektir. Bu dua sadece başkasına karşı değil, insanın kendisine karşı işlediği suçlarında affedilmesi için bir yalvarıştır.

İnsanların günahlarını yalnızca Allah affeder. Bunun bilincinde olan insan bu duayı okuyarak ondan af diler. Günahlardan arınma duası bir tür tövbe duasıdır. İnsanın hatasını fark edip Allah’a bir daha günah işlemeyeceği için verdiği bir sözdür.

Günahlardan Arınma Duası Okunuşu

Allahümme inni zalemtü nefsi zulmen kesiran ve la yağfiruzzunübe illa ente fağfirli mağfiraten min ındike inneke entel ğafürur rahıym.

Günahlardan Arınma Duası Arapça Yazılışı

Günahlardan Arınma Duası Türkçe Anlamı

Ey Allahım! Ben kendi kendime çok haksızlık ettim, zulmettim. Senden başka beni arındıracak, günahlarımdan temizleyecek kimse yoktur. Senden tertemiz olmamı, eski günahlardan hatalardan arınmış yepyeni bir insan olmamı, bağışlanmamı istiyorum. Sen acıyan ve bağışlayansın.

Günahlardan Arınma Duası Dinle