Günahlardan Arınma Duası

Günahlardan Arınma Duası Hakkında Bilgi

Günaha girmek her Müslüman için utanç duyulması gereken bir konu. Günah işlediğini düşünen Müslümanlar hemen tövbe edip günahlarının af olması için Allah’a dua etmeliler. İşledikleri günahın boyutu ne olursa olsun af olmaları tamamen Allah’ın bileceği iştir. Günahları affetmek yalnızca Allah’a mahsustur. İşte böyle durumlarda yapılacak şeylerden bir tanesi de günahlardan arınma duası etmektir. Bu dua sadece başkasına karşı değil, insanın kendisine karşı işlediği suçlarında affedilmesi için bir yalvarıştır.

İnsanların günahlarını yalnızca Allah affeder. Bunun bilincinde olan insan bu duayı okuyarak ondan af diler. Günahlardan arınma duası bir tür tövbe duasıdır. İnsanın hatasını fark edip Allah’a bir daha günah işlemeyeceği için verdiği bir sözdür.

Günahlardan Arınma Duası Okunuşu

Allahümme inni zalemtü nefsi zulmen kesiran ve la yağfiruzzunübe illa ente fağfirli mağfiraten min ındike inneke entel ğafürur rahıym.

Günahlardan Arınma Duası Arapça Yazılışı

gunah

Günahlardan Arınma Duası Türkçe Anlamı

Ey Allahım! Ben kendi kendime çok haksızlık ettim, zulmettim. Senden başka beni arındıracak, günahlarımdan temizleyecek kimse yoktur. Senden tertemiz olmamı, eski günahlardan hatalardan arınmış yepyeni bir insan olmamı, bağışlanmamı istiyorum. Sen acıyan ve bağışlayansın.

Günahlardan Arınma Duası Dinle


4 Yorumlar
 1. Fatma SEVGİ Yorumunda diyor ki;

  Bu mükemmel makale için size çok teşekkür ederim. Kalbimdeki barışı ve saadeti Allah’a şükürler olsun yeniden keşfettim. Dualarımın kabul olmasına, Allah’ın beni ve tüm insanları korumasına inanıyorum.

 2. Derya TORUN Yorumunda diyor ki;

  çocuklar çalışınavuçlarınız nasır tutana kadar, paraya ihtiyacınız olmasa bile , nasırlı elleriniz olursa Allah sizi doğru yola iletir. elleriniz pamuk gibi olursa kalbiniz nasırlaşır. bunca konuşan var hiç birisi bunu diyemez. lükslerinde devam ederler tatlı tatlı konuşurlar.

 3. Ceren BAYEZİT Yorumunda diyor ki;

  Cennet bu annelerin ayakları altında olsa gerek

 4. Doğukan Zozan Yorumunda diyor ki;

  Dua insanda fitri bir olgunluktur.Bu sebebledirki bütün dinlerde mevcuttur.üstün bir varliga inanan insan su veya bu sekilde dua eder.Insanlar hayatlari boyunca, üstesinden gelemiycekleri bircok bircok seylerle karsilasmakta,keder,sikinti,acz ve ümitsizlikleremaruz kalmaktadirlar.YÜCE ALLAH SÖYLE BUYURUR: “insana bir darlik dokundugu zmn yani üzere yatarken,otururken yahut ayakta bize yalvarir,ama biz onun sikintisini giderince sanki kendizine dokunan bir darliktan ötürü bize hic yalvarmamis gibi hakaret eder. ISTE asin gidenlere yaptiklari is böylesine süslü gösterilmistir.” (yunus 10/12) saygilar allah icten dualari kabul etsin (amin) ,

Yoruma kapalı.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com