Doğruyu Yanlışı Öğrenme Duası

Fani dünya da yaşayan fani kullar olarak, dünya yaşantımızda hatalarımız olabileceği gibi kimi zamanlarda ise doğru ile yanlışı ayırt edemeyiz ve bu durumda da hatalar kaçınılmaz olabilir. Biz Müslüman kulların üzerine düşen ise hayatımızın her anında ve karşılaştığımız her durumda olduğu gibi bizleri yaratan Rabbimize sığınmak ve O’na dua etmektir.

Doğruyu Yanlışı Öğrenme Duası Nedir?

Biz Müslüman fani kullar, dünyevi yaşantımız içerisinde bazı zamanlarda doğru ile yanlışı ayırt etmek de güçlükler yaşayabiliriz. Doğru ile yanlışı ayırt etme güçlüğü yaşadığımız durumlar da ise hata ile hatalar yapmamız da kaçınılmaz olmaktadır. Biz Allah’ın kullarının üzerine düşen görev ise her sıkıntımızda, her dileğimizde ve her hastalığımızın şifasında duaya sığınarak Rabbimize dua ettiğimiz gibi doğru ile yanlışı ayırt edebilmekte sorun yaşadığımız da Allah’a sığınıp dua etmeliyiz.

Doğruyu Yanlışı Öğrenme Duasının Okunuşu

Doğruyu yanlışı öğrenme duasının okunuşu, “Allahümme erinel hakka hakkan verzuknâ ittibâ’ahu ve erinel bâtıla bâtılan verzuknâ ictinâbehu bi-hurmeti Seyyidil-beşer” şeklindedir.

Doğruyu Yanlışı Öğrenme Duasının Fazileti

Doğruyu yanlışı öğrenme duasının fazileti ise, “Yâ Rabbî! Doğruyu bize doğru olarak göster ve ona uymayı bize nasip et ve yanlış, bozuk olan şeylerin yanlış olduklarını bize göster ve onlardan sakınmamızı nasip et! İnsanların en üstünü hürmetine bu duamızı kabul buyur. (Amin)” Şeklindedir.

Doğruyu Yanlışı Öğrenme Duası Dinle

Doğruyu yanlışı öğrenme duası dinlemek için de


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com