Doğruyu Yanlışı Öğrenme Duası

Fani dünya da yaşayan fani kullar olarak, dünya yaşantımızda hatalarımız olabileceği gibi kimi zamanlarda ise doğru ile yanlışı ayırt edemeyiz ve bu durumda da hatalar kaçınılmaz olabilir. Biz Müslüman kulların üzerine düşen ise hayatımızın her anında ve karşılaştığımız her durumda olduğu gibi bizleri yaratan Rabbimize sığınmak ve O’na dua etmektir.

Doğruyu Yanlışı Öğrenme Duası Nedir?

Biz Müslüman fani kullar, dünyevi yaşantımız içerisinde bazı zamanlarda doğru ile yanlışı ayırt etmek de güçlükler yaşayabiliriz. Doğru ile yanlışı ayırt etme güçlüğü yaşadığımız durumlar da ise hata ile hatalar yapmamız da kaçınılmaz olmaktadır. Biz Allah’ın kullarının üzerine düşen görev ise her sıkıntımızda, her dileğimizde ve her hastalığımızın şifasında duaya sığınarak Rabbimize dua ettiğimiz gibi doğru ile yanlışı ayırt edebilmekte sorun yaşadığımız da Allah’a sığınıp dua etmeliyiz.

Doğruyu Yanlışı Öğrenme Duasının Okunuşu

Doğruyu yanlışı öğrenme duasının okunuşu, “Allahümme erinel hakka hakkan verzuknâ ittibâ’ahu ve erinel bâtıla bâtılan verzuknâ ictinâbehu bi-hurmeti Seyyidil-beşer” şeklindedir.

Doğruyu Yanlışı Öğrenme Duasının Fazileti

Doğruyu yanlışı öğrenme duasının fazileti ise, “Yâ Rabbî! Doğruyu bize doğru olarak göster ve ona uymayı bize nasip et ve yanlış, bozuk olan şeylerin yanlış olduklarını bize göster ve onlardan sakınmamızı nasip et! İnsanların en üstünü hürmetine bu duamızı kabul buyur. (Amin)” Şeklindedir.

Doğruyu Yanlışı Öğrenme Duası Dinle

Doğruyu yanlışı öğrenme duası dinlemek için de

Sonuç: Doğruyu Yanlışı Öğrenme Duası

Doğruyu Yanlışı Öğrenme Duası hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Doğruyu Yanlışı Öğrenme Duası konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com