Eşlerin Ayrı Odalarda Yatması Günah Mıdır?

Eşlerin birbirinden hissi ve cinsi yönlerinden yararlanmaları hakları olması sebebiyle kocanın eşinden uzun süre ayrı yatması caiz değildir.

İbadette İfrat Ve Tefrit Makbul Değildir

Her şey de olduğu gibi ibadette de ifrat ve tefrit makbul değildir ve makbul olanı ise ne ifrata kaçandır ne de tefrite düşen ve belki de vasati olandır. Vasat ibadet ise sahibini mecburi mükellefiyetlerini yapamaz hale düşürmemektedir. Ayrıca ailesi ile çocuklarını ihmal eder hale de sürüklemez. Her hak sahibine hakkını verme mükellefiyetini hatırlatır ve o imkânı da daima elinde muhafaza etme titizliği temin eder.

Eşlerin Ayrı Yataklarda Yatması

Eşlerin, birbirleri üzerinde yatak odasında bulunan direk hakkı ile görevi cinsel ilişkidir ve eşlerden birinin cinsel ilişkiyi ihlal etmesi durumu ise hak ihlalidir. Bunun haricinde kalan durumlar ise bir incelik ve nezaket ölçüsü olabilir.

Ne Olursa Olsun Yataklarınızı Ayırmayın

Dinen de eşlerin uzun süre ayrı yataklarda yatması caiz olmadığı gibi uzmanlar da aile içerisinde yaşanan huzursuzluklar veya çocuk faktörü gibi nedenler yüzünden eşlerin yatakları ayırmasının yanlış olduğunu belirtmektedir.

Evliliğin Temeli İse Aynı Yatağı Paylaşmaktır

Evlilikte yaşanabilen sorunlar ya da çocuk olması gibi nedenler ile erkeğin salona gidip yatıyor olması, evliliği ve cinsel hayatı bitirme noktasına getirebiliyor. Oysa ki eşlerin birbirlerinden cinsi ve hissi yönlerden yararlanmak hakkı olduğu gibi yine eşlerin birbirleri üzerinde yatak odasında ki direk hakkı ve görevi de cinsel ilişkidir. Bu nedenle de eşlerin uzun süre birbirlerinden ayrı yatmaları da caiz değildir.


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com