Oral Seks Günah Mıdır?

Oral Seks Nedir?

Oral seks dediğimiz kavram bir tür cinsel ilişki çeşididir. Bu cinsel ilişki türünde aktif olan organımız ağız olduğundan dolayı bu ismi almaktadır. Oral seks, penisin vajinanın ağzıyla buluşması anlamına gelmektedir. Günümüzde bu ilişki türü, normal bir cinsel eğilim olarak algılanmaktadır. Aynı zamanda tarihten günümüze kadar da bu eğilim süregelmiştir. Çok eski zamanlarda dahi bu cinsel eğilim görülmüştür. Oral seks, insanların en çok zevk aldıkları cinsel eğilimler arasında başı çekmektedir.

Oral Seks Günah Mıdır?

Oral sekte eşlerin birbirlerinin cinsel organlarını öpme ya da emme eğilimi bulunmaktadır. Bu eğilim Hz. Peygamber zamanında dahi kullanılıyordu. Oral seks hakkında Kur’an-ı Kerim’de ya da Peygamberimizin sünnetinde açıkça bir ifade bulunmamaktadır. Yani, oral seksin günah olduğuna dair ibare bulunmamaktadır. Bu nedenle oral seks sevişme pozisyonları içinde helal olarak algılanabilmektedir. Fakat, oral seks ilişki türünde yinede aşırıya kaçılmamalıdır. Çünkü, oral seksin günah olduğunu düşünen din adamları da bulunmaktadır.

Günah Olmayan Oral Seks Şekli

Cinsel ilişkinin başında şehvet duygularının kabardığı ve vücuttan belli bir akıntıların gelmeye başladığı zamanlarda dil, dudak ve ağza bulaştırılmadan yapılan oral seks günah sayılmamaktadır. Ayrıca, cinsel ilişki sırasında bunları gerçekten istemeden yaparsa ve zorunluluk duyarsa, bu davranışlar bir zaman sonra nefrete dönüşecektir.

Günah Olan Oral Seks Şekli

Oral seks, insani davranışların dışına taşmadan gerçekleşmesi gerekmektedir. Yani, daha ileri derecesi olan ağza boşalma gibi davranışların gösterilmesi hem tiksindirici hem de insanlığımıza hareket tarzında bir davranıştır. Çünkü, ağız en önemli organlarımızda hem de Allaha ulaşabilmemizin en güzel yollarından olduğundan ötürü, bu tarz ileri davranışlar sergilenmemelidir.

Sonuç: Oral Seks Günah Mıdır?

Oral Seks Günah Mıdır? hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Oral Seks Günah Mıdır? konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com