Rabbena Firli Duası Okunuşu ve Anlamı (Rabbenağfirli Duası)

Rabbena Firli Duası Hakkında Bilgi

Rabbena Firli duası Kuran-I Kerim’de geçen ayetlerden bir tanesidir. Namaz kılarkan selevatlardan sonra ve selam vermeden önce okunur. Ancak farz değildir. Okunmasa da olur. Bu dua insanlara nasıl dua edeceklerini, dua ederken neler yapacaklarını ve neler yapmaları gerektiğini, kısaca dua etme adabını öğreten bir duadır. İnsan önce kendisi için dua etmeli, sonrasında ise anne ve babası için dua etmelidir. Hemen peşinden de tüm Müslüman müminler için dua etmelidir. Kuran-ı Kerimde de bu sırayla dua edilmesi buyurulmuştur. Biz de Müslümanlar olarak hep bu şekilde dua ederiz.

Önce kendimiz için Allah’ın bizi bağışlaması ve kendi hacetlerimizin yerine gelmesi için dua ederiz. Sonrasında ise anne ve babamız ve diğer yakınlarımız için dua etmeliyiz. Hemen peşinden de tüm Müslümanlar ve onların bağışlanmaları için dua etmeliyiz.

Rabbena Firli Duasının Okunuşu

Rabbenağfirlî ve livâlideyye ve lilmü’miniyne yevme yekûmül hisab.

Rabbena Firli Duasının Arapça Yazılışı

rabbenağfirli duası arapça

Rabbena Firli Duasının Türkçe Anlamı

“Ey Rabbimiz, (herkesin) hesabı görülecek olan o kıyamet gününde, (o dehşetli günde) beni, annemi, babamı ve mü’minleri bağışla.”

Rabbena Firli Duasının Dinle


5 Yorumlar
 1. Büşra POLAT Yorumunda diyor ki;

  Allah CC bilir günü geldimi belli olacak 🌹

 2. Ertuğrul YILDIZ Yorumunda diyor ki;

  Allah, bize böyle olmayi nasip etsin inş amin

 3. BUSE GÖNCÜ Yorumunda diyor ki;

  allahım evde kalmış kızların kısmetini aç ,

 4. Belkıs KISABOYUN Yorumunda diyor ki;

   ya rabbim…bizleri koru.en büyük korkum son nefesimde imansız gitmek beni bu korkumla sınav etme…karşıma öyle insanlar çıkar ki her an seni onlara anlatabileyim…içimde derinlerde sızlayan yaranın telafisini en kısa zamanda yapabilmeyi nasip et.sen o kadar büyük ve ulusun ki…seni o kadar çok seviyorum ki…benim arkadaşlarıma hidayet ver rabbim…seni bilip senin istediğin gibi yaşayamayan insanlara hidayet ver…senin sevgini tatmayanlara sevginin ateşini düşür ya rabbi.herkes senin sevgini tatsın rabbim.bugün benim doğum günüm.bana hayırlı geçecek uzun bir ömür verki….hep seni yaşayayım, senle olup insanlara seni anlatayım.amin….. ,

 5. Berk ASLANCI Yorumunda diyor ki;

  üç aydır canım oğlumun ne yüzünü ne sesini duyuyorum,bu çok acı veriyor.acılarımın dinmesi için samimi dualara ihtiyacım var.dua edermisiniz? ,

Yoruma kapalı.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com