Çocukların Korunması İçin Yapılan Dua

Özellikle anne ve babalar, yavrularını her türlü kötülükten korumak için elinden geleni yapmaya çalışır ve en güzel koruma yöntemi ise duadır. Yavrularımız Rabbimize emanettir ve kimse yavrusunun ayağına taş değmesini istemez. Çocukların kötü insanlardan, kötülüklerden ve kötü olan her şeyden korunması için dua edilmesi gerekmektedir. Yüce Rabbimiz Allah’ın kudretine inanarak edilen her dua, onun yüce katında kıymetlidir ve gönülden edilmiş olan her dua, makbul ve değerli dualar arasında yer almaktadır.

Çocukların Korunması İçin Yapılan Dua Nedir?

Özellikle anne ve babaların, evlatlarınızı evden çıkartırken, Allah’ın gücü ile kudretine güvenerek ve duanızın kabul olacağına inanarak yavrularınız için okumalısınız. Peygamber efendimiz de bu duayı çocuklarına ve torunlarına, onların her türlü kötülüklerden ve kötü insanlardan korunmaları için okumaktaydı.

Çocukların Korunması İçin Yapılan Duanın Okunuşu

Çocukların korunması için yapılan duanın okunuşu, “Eüzü bi kelimatillahi tammeti min külli şeytanin ve hammetin ve min külli aynin lammeh” şeklindedir.

Çocukların Korunması İçin Yapılan Duanın Arapça Yazılışı

Çocukların korunması için yapılan duanın Arapça yazılışı, (( أُعِيذُكُمَا بِكَلِمَاتِ اللهِ التَّامَّةِ مِنْ كُلِّ شَيْطَانٍ وَهَامَّةٍ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّةٍ.)) Şeklindedir.

Çocukların Korunması İçin Yapılan Duanın Fazileti

Çocukların korunması için yapılan duanın fazileti ise, “Sizi, her şeytandan ve haşereden, her kötü gözden, Allah’ın eksizksiz sözlerine sığındırırım.” Şeklindedir.

Çocukların Korunması İçin Yapılan Duayı Dinle

Çocukların korunması için yapılan duayı dinlemek için https://www.youtube.com/watch?v=v4WT1Q7Qe4A adresini ziyaret edebilirsiniz.


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

3 Yorumlar
  1. Ali Bahadır Yorumunda diyor ki;

    Allah Razı Olsun Hocam Rabbım size sağlık sıhhat versin

  2. Esra POLAT Yorumunda diyor ki;

    en sevdiğim iki adam bana Allah’ı hatırlatıyor Allah ikiniz den de razı olsun

  3. Esra DOYMAZ Yorumunda diyor ki;

    Çok doğru abi ama çoğumuz tam tersini yapıyor 😶

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com