Sıkıntı Anında Yapılan Dua

Yüce Rabbimiz, kullarını imtihana tabi tutmak için çeşitli dertler ve sıkıntı ile sınamaktadır ve biz kulların görevi ise kendisine verilen bu sıkıntı ve dertlere sabrederek, imtihanı kazanmak olmalıdır. Ayrıca her sıkıntı ile her dert için yapılacak dualar vardır.

Sıkıntı Anında Yapılan Dua Nedir?

İnsanlar, bir imtihan için yaratılmıştır ve bu imtihan dünyasında kimi insan fakirlik ile kimi insan para ile kimi insan ailesi ile ve kimi insan ise hastalık ile sınanmaktadır. Dünyevi meşguliyetler sebebiyle insanlar çoğu zaman sıkıntıya düşmekte ve bu sıkıntıya düştükleri esnada ise bir yardım eli aramaktadır. Hakiki bir kul, Allah’a her konuda tevekkül eder ve merhametlilerin merhametlisi olan kuvvet ve güç sahibi Allah’a manevi olarak bir yöneliş de bulunmalıdır ve bu yöneliş ise Kur’an okumakla, zikirle ve namazla ibadet olmaktadır.

Sıkıntı Anında Yapılan Duanın Okunuşu

Sıkıntı anında yapılan duanın okunuşu, “Lâ ilâhe illâllâhül halimül kerimü sübhanellahi ve tebarekellahû rabbül-‘arşil-‘azîm vel hamdûlillahi rabbil alemin.” Şeklindedir.

Sıkıntı Anında Yapılan Duanın Arapça Yazılışı

Sıkıntı anında yapılan duanın Arapça yazılışı, لَٓا اِلٰهَ اِلَّا اللّٰهُ الْحَلِيمُ الْكَرِيمُ، سُبْحَانَ اللّٰهِ وَتَبَارَكَ اللّٰهُ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيمِ

وَالْحَمْدُ لِلّٰهِ رَبِّ الْعَالَم۪ينَ

Sıkıntı Anında Yapılan Duanın Fazileti

Sıkıntı anında yapılan duanın fazileti ise”Azîm ve Halîm olan Allah’tan başka hak ilah yoktur. Yüce Arş’ın Rabbi olan Allah’tan başka hak ilah yoktur.Göklerin ve Kerîm Arş’ın Rabbi olan Allah’tan başka hak ilah yoktur.”Şeklindedir.

Sıkıntı Anında Yapılan Duayı Dinle

Sıkıntı anında yapılan duayı dinlemek için https://www.youtube.com/watch?v=XrbtVFOr0XM adresini ziyaret edebilirsiniz.


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

2 Yorumlar
  1. Dursun ÇETİN Yorumunda diyor ki;

    Doğru insanlar yardım yapiyorim diye kendi çöpe atacağı eşyaları vs veriyor yenisini kendisine alıyor maalesef

  2. Fatma Naz Yorumunda diyor ki;

    İnsanın en birinci üstadı ve tesirli muallimi, onun validesidir.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com