Sıkıntı Anında Yapılan Dua

Yüce Rabbimiz, kullarını imtihana tabi tutmak için çeşitli dertler ve sıkıntı ile sınamaktadır ve biz kulların görevi ise kendisine verilen bu sıkıntı ve dertlere sabrederek, imtihanı kazanmak olmalıdır. Ayrıca her sıkıntı ile her dert için yapılacak dualar vardır.

Sıkıntı Anında Yapılan Dua Nedir?

İnsanlar, bir imtihan için yaratılmıştır ve bu imtihan dünyasında kimi insan fakirlik ile kimi insan para ile kimi insan ailesi ile ve kimi insan ise hastalık ile sınanmaktadır. Dünyevi meşguliyetler sebebiyle insanlar çoğu zaman sıkıntıya düşmekte ve bu sıkıntıya düştükleri esnada ise bir yardım eli aramaktadır. Hakiki bir kul, Allah’a her konuda tevekkül eder ve merhametlilerin merhametlisi olan kuvvet ve güç sahibi Allah’a manevi olarak bir yöneliş de bulunmalıdır ve bu yöneliş ise Kur’an okumakla, zikirle ve namazla ibadet olmaktadır.

Sıkıntı Anında Yapılan Duanın Okunuşu

Sıkıntı anında yapılan duanın okunuşu, “Lâ ilâhe illâllâhül halimül kerimü sübhanellahi ve tebarekellahû rabbül-‘arşil-‘azîm vel hamdûlillahi rabbil alemin.” Şeklindedir.

Sıkıntı Anında Yapılan Duanın Arapça Yazılışı

Sıkıntı anında yapılan duanın Arapça yazılışı, لَٓا اِلٰهَ اِلَّا اللّٰهُ الْحَلِيمُ الْكَرِيمُ، سُبْحَانَ اللّٰهِ وَتَبَارَكَ اللّٰهُ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيمِ

وَالْحَمْدُ لِلّٰهِ رَبِّ الْعَالَم۪ينَ

Sıkıntı Anında Yapılan Duanın Fazileti

Sıkıntı anında yapılan duanın fazileti ise”Azîm ve Halîm olan Allah’tan başka hak ilah yoktur. Yüce Arş’ın Rabbi olan Allah’tan başka hak ilah yoktur.Göklerin ve Kerîm Arş’ın Rabbi olan Allah’tan başka hak ilah yoktur.”Şeklindedir.

Sıkıntı Anında Yapılan Duayı Dinle

Sıkıntı anında yapılan duayı dinlemek için https://www.youtube.com/watch?v=XrbtVFOr0XM adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sonuç: Sıkıntı Anında Yapılan Dua

Sıkıntı Anında Yapılan Dua hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Sıkıntı Anında Yapılan Dua konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com