Ana Sayfa Dualar

Çarşıya Çıkarken Okunacak Dua

Çarşıya çıkarken okunacak dua kişinin günlük hayatında bazı ihtiyaçlarını gidermek için çıktığı yolculukta yardımcı olacaktır. Her insan evindeki ya da başka bir ihtiyaçtan çarşıya çıkar. Ruhen rahat olmak için bu duaların yapılması daha rahat hissettirecektir. Hadis-i Şerife Göre Peygamber efendimiz(sav) buyurdu ki: ” Kim çarşıya girince bu duayı okursa Allah ona bir milyon sevap yazar, bir milyon günahını da affeder ve mertebesini bir milyon derece yükseltir, onun için cennette bir köşk yapar.”

Bu hadise göre bir çarşıya ya da Pazar gibi yere giden kişi Allah’ı zikreden kimse şeytanla savaş etmiş olur. Bu yüzden bunu alışkanlık haline getirmek kişi adına yararlıdır.

Çarşıya Çıkarken Okunacak Dua Okunuşu

Çarşıya çıkarken okunacak dua okunuşu şu şekildedir.

Lâilâhe illallâhü vahdehû lâşerîkeleh, lehü’l-mülkü velehü’l-hamdü yuhyî ve yümîtü ve hüve hayyün lâ-yemûtü bi-yedihi’l-hayri ve hüve ‘alâ külli şey’in kadîr.

Çarşıya Çıkarken Okunacak Dua Türkçe Anlamı

Çarşıya çıkarken okunacak dua Türkçe anlamı şu şekildedir.

Allah’tan başka ilah yoktur; O tektir, ortağı yoktur, mülk ve hamd O’na aittir. Hayatı O verir, ölümü de O verir. Kendisi hayattârdır, ölümsüzdür. Hayırlar O’nun elindedir. O her şeye kâdirdir.

Çarşıya Çıkarken Okunacak Dua Arapça Yazılışı

Çarşıya çıkarken okunacak dua Arapça yazılışı şu şekildedir.

”لاَ إِلَهَ إِلاَّ اللهُ وَحْدَهُ لاَ شَرِيكَ لَهُ، لَهُ الْمُلْكُ وَ لَهُ الْحَمْدُ، يُحْيِي وَيُمِيتُ وَهُوَ حَيٌّ لاَ يَمُوتُ، بِيَدِهِ الْخَيْرُ وَهُوَ عَلىَ كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ“

Çarşıya Çıkarken Okunacak Dua Dua Dinle

Çarşıya çıkarken okunacak dua dinle youtube üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=Gj9BoSsJvNs

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz