Burun Estetiği Günah Mıdır?

Son zamanlarda birçok kişi estetik ameliyat olmaktadır ve vücudunda birçok bölgesini değiştirmektedir. Estetik ameliyatın dinimiz tarafından günah olup olmadığını ise birçok kişi merak etmektedir. Allah herkesi özel bir şekilde yaratmaktadır ve herkese farklı özellikleri vermektedir. Birçok kişi ise en çok burun ve ayak kısımlarının daha özenli yaratıldığına ve bu kısımlar ile dalga geçmenin günah olduğunu söylemektedir. Bu yanlış bir düşüncedir. Allah her yerimizi çok özenli bir şekilde yaratmaktadır. Bu yanlış algı nedeni ile burun estetiği konusu akıllarda birçok soru işaretine neden olmaktadır.

Burun estetiği günah mıdır? gibi soruları ise yaptırmak isteyenler fazlasıyla merak etmektedir. Estetik genel anlamda ise ikiye ayrılabilmektedir. Bunlardan ilki keyfi, diğeri ise zaruri olmaktadır. Zaruri durumlarda ise estetik yaptırmak günah olmamaktadır. Fakat keyfi, daha güzel görünmek için estetik yaptırmak ise günah olmaktadır.

Zaruri burun estetiği günah sayılmamaktadır. Zaruri haller içerisine ise kişinin kendisini, çevresini ve psikolojisini etkileyen durumlar girmektedir. Bunun yanında trafik kazaları, iş kazaları sonucunda da oluşan tahribat nedeni ile de estetik yaptırmak zaruri haller içerisine girmektedir. Bu kişinin hakkı olmaktadır ve estetik yaptırabilmektedirler. Moda için estetik yaptırmak keyfi sayılmaktadır.

Allah’ın özenli bir şekilde yaratmış olduğu bedenlerimizin tahribatı zaruri haller dışında hoş görülmemektedir ve günah sayılmaktadır. Allah bu bedenleri emanet etmektedir ve eziyet etmek her zaman büyük günahtır. Bukara Suresi 195. ayetinde ise açık olarak ‘Kendi elinizle kendinizi tehlikeye atmayın.’ belirtilmiştir. Her ameliyatın büyük zararları olmaktadır. Ameliyat olacak kişiler birçok tehlike altında olmaktadırlar. Keyfi burun ameliyatı günah sayılmaktadır. Emanet edilen bedenler, son nefese kadar özenli bir şekilde korunmalıdır. Bunun yanında Nisa Suresi içerisinde de vücut tahribatı ile ayetler yer almaktadır.


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com