Adetliyken İlişkiye Girmek Günah Mıdır?

Kadınların regl döneminde genel olarak bedensel ve ruhsal değişiklikler yaşaması nedeniyle hekimler tarafından ilişkiye girmesi önerilmemektedir. Çünkü kadınlar bu dönemde kendini huzursuz hissetmektedir.

Regl Döneminde Cinsel İlişki

Regl döneminde kadınların sancı ve kramplar yaşaması nedeniyle zorlu bir dönem olmasının yanı sıra doktorlar tarafından da cinsel ilişkiden uzak durmaları önerilmektedir. Tıbbi hijyen nedeni ile kadınların regl döneminde ilişkiye girmemeleri önerilmektedir. Çünkü bu dönemde erkek ve kadın ilişkiye girer ise enfeksiyon kapma riski yaşayabilmektedir.

Regl Döneminde Cinsel İlişkiye Girmek Günah Mı?

Regl döneminde cinsel ilişkiye girilmesi çoğunlukla kişilerin dini inançları ile bağlantılı olup, birçok dinde bu durumun bir önemi yok iken, bizim dinimizde regl döneminde cinsel ilişkiye girmek doğru bulunmamaktadır. Tarihte birçok din ve medeniyet tarafından kadınları bu dönemlerinde pis buldukları gibi bazı toplumlarda da kadınlar kesinlikle yaklaşılması yasaklanmıştır. Bazı dinler ile toplumlarda kadınlar regl dönemi nedeni ile aşağılanmış olsa da dinimiz olan İslamiyet’te kadına verilen önem kadını bu dönemde de korumaya almış ve kadınların regl döneminde cinsel ilişkiye girilmesini haram kılmıştır.

Regl Döneminde Girilen İlişki İçin Kefaret

İslamiyet’te regl döneminde cinsel ilişkinin haram kılınmasının yanı sıra bu dönemde ilişkide bulunan kimselerin de tövbe etmesi gerekmektedir. Ayrıca bu kimselerin kefaret de ödemesi gerekmektedir ki kefaret para ödenmesi anlamına gelmektedir.

Tıbben de Dinen de Regl Döneminde Uygun Görülmeyen Cinsel İlişki

Kadının sağlığı açısından tıbben regl döneminde cinsel ilişkiye girilmesi önerilmediği gibi İslam dininde de kadınları sağlığı açısından regl döneminde cinsel ilişki haram kılınmıştır. Çünkü bu dönem kadınlar için zorlu bir dönemdir ve regl döneminde cinsel ilişki, kadına eziyet vermemesi için yasaklanmıştır ki bu durum kadını korumanın amacıdır.


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com