Cinsel İlişkiye Girmeden Önce Yapılan Dua

Her durumda olduğu gibi eşinizle cinsel ilişkiye girerken de Allah’a sığınmalıyız. Rabbimizi her durumda anmalı ve şeytanın hilelerinden korunmalıyız. Bu gibi durumlarda utanmamalı ve doğru olanı, yapılması gerekileni araştırmalı ve öğrenmeliyiz. İşte bu yazımızda sizler için cinsel ilişki öncesi okumanız gereken duayı anlatacak ve sizleri bu konuda bilgilendireceğiz.

Surenin Tanımı

Cinsel ilişkiye girmeden önce yapılan dua eşinizi ve eşinizle girdiğiniz cinsel ilişkiden doğabilecek çocuğunuzu şeytanın oyunlarından uzak eder. Her durumda olduğu gibi cinsel ilişkide de Allah’a sığınmalı ve Allah’ın dilediği gibi hayırlı bir yuva kurmalıyız.

Surenin Okunuşu

Cinsel ilişkiye girmeden önce yapılan duanın Latin harflerle yazılışı aşağıdaki gibidir. Arapça bilmeyenler için özellikle hazırladığımız duayı eşinizle gireceğiniz cinsel ilişkiden önce okuyabilirsiniz.

“Bismillâhi Allahümme cennibnâ-ş-şeytâne ve cennibi-ş-şeytâne ve mâ razaktenâ.”

Surenin Arapça Yazılışı

Cinsel ilişkiye girmeden önce yapılan duanın Arapça yazılışı aşağıdaki gibidir.

بِسْمِ اللهِ اَللَّهُمَّ جَنِّبْناَ الشَّيْطاَنَ، وَجَنِّبِ الشَّيْطاَنَ ماَ رَزَقْتَناَ

Surenin Anlamı

Cinsel ilişkiye girmeden önce yapılan duanın fazileti hem sizi hem eşinizi hem de eşinizle birlikte olabilecek çocuğunuzu şeytanın şerrinden uzak tutmasıdır. Özellikle Allah yolunda bir evlat yetiştirmek istiyorsanız bu duayı cimadan önce okumalı kendiniz gibi salih ve saliha evlatlar dünyaya getirebilmek için Allah’tan marifet dilemelisiniz. Sizlerle paylaştığımız duanın Türkçe karşılığı aşağıdaki gibidir.

Allah’ın ismiyle, Allah’ım, bizi ve bize vereceğin evladımızı şeytanın şerrinden muhafaza eyle.”

Görüldüğü üzere bu dua hem sizi hem de sizin ilişkinizden doğabilecek evladınızı şeytanın şerrinden koruyor. Bu da gelecekte salih ve saliha evlatlar yetiştirmenize yardımcı oluyor.

Surenin Sesli Karşılığı

Cinsel ilişkiden önce yapılan duayı dinlemek, dinleyerek ezberlemek isterseniz aşağıdaki linke tıklayın.

Yorumları Göster (2)