Borçtan Kurtulmak İçin Okunacak Dua

Şüphesiz ki Kâinatın her yerinde Allah Teâlânın kanunları geçerlidir ve her Müslüman, dünyada çalışmadan kazanamayacağını bildiği gibi Cenab-ı Hakk’ın yasaklarına ve emirlerine uymadan da cennete girilemeyeceğini bilerek, kulluk vazifesini yerine getirmelidir. Allah’ın sınırı yoktur ve her Müslüman, sıkıntılarını, arzularını ve ihtiyaçlarını dua yolu ile Allah Teâla’dan istemelidir. Şüphesiz ki o yoktan yeri göğü yaratandır ve bu nedenle de duanın da sınırı yoktur. Şayet kişi, gönlünden geçmekte olan her şeyi Allah-u Teâlâ’dan usulünce isteyebilir ise en sıkıntılı dönemlerinin dahi çaresi Yüce Yaratandan gelecektir.

Borçtan Kurtulmak İçin Okunacak Dua Nedir

Borçtan kurtulmak için okunacak duanın yanı sıra Allah Teâlâ’ya şükretmek rızkı arttıracağı gibi istiğfarı çoğaltmak da rızkı arttırır. Aynı zamanda Vakıa sûresini okumak, akrabaya iyilik yapmak, Allah’a yönelmek ile Tevekkül ve Teslimiyet de rızkı arttırmaktadır.

Borçtan Kurtulmak İçin Okunacak Duanın Okunuşu

Borçtan kurtulmak için okunacak duanın okunuşu, “Bismillahirrahmanirrahim. Allâhümme innî e‘ûzü bike mine’l-hemmi ve’l-hazeni ve e‘ûzü bike mine’l ‘aczi ve’l-keseli ve e‘ûzü bike mine’l-cübni ve’l-buhli ve e‘ûzü bike min ğalebeti’d-deyni ve kahri’r ricâli.” Şeklindedir.

Borçtan Kurtulmak İçin Okunacak Duanın Fazileti

Borçtan kurtulmak için okunacak duanın fazileti ise, “Allâh’ım! Üzüntüden ve kederden sana sığınırım. Aczden ve tembellikten sana sığınırım, korkaklıktan ve cimrilikten sana sığınırım. Borcun galebe çalmasından ve insanların kahrından Sana sığınırım.” Anlamına gelmektedir.

Borçtan Kurtulmak İçin Okunacak Dua Dinle

Borçtan kurtulmak için okunacak duayı dinlemek için https://www.youtube.com/watch?v=_Nd–PeoeJ0 adresini ziyaret edebilirsiniz.


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

2 Yorumlar
  1. Elif Aleyna Yorumunda diyor ki;

    Sanırım bunu söyleyen sizdiniz Allah sizden de ondan da razı olsun

  2. Baran USLU Yorumunda diyor ki;

    Allah Sizlerden Ebeden razı olsun Hocam Maşallah BerekAllah la havle vele kuvvete illa billah

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com