Yeni Elbise Giyerken Okunacak Dua Hakkında Bilgi

Yeni elbise giyerken okunacak dua okunarak hem alınan yeni kıyafetin hayırlı uğurlu olması hem de Allah’a şükran borcunun layıkıyla yerine getirilmesi açısından mutlaka yapılacak dualar arasında yerini almaktadır. Bu duayla siz de yeni elbise giydiğiniz zaman elbisenizin nasıl ki vücudunuzdaki avret yerleri gizliyorsa duanın da tüm belaları, şerleri birer birer örterek size manevi kalkan olmasını sağlayabilirsiniz.

Yeni Elbise Giyerken Okunacak Duanın Okunuşu

Yeni elbise giyerken okunacak dua okunuşu şu şekilde:

Elhamdü lillâhillezi kesâni ma-üvari biavretî ve etecemmelü bihî fi hayatî

Yeni Elbise Giyerken Okunacak Duanın Türkçe Anlamı

Yeni elbise giyerken okunacak dua türkçe anlamı ise şu şekildedir:

Avret yerlerimi gizlemem için ve benim güzelleşmemi sağlamak için bana elbise veren Allah’a şükürler olsun.

Yeni Elbise Giyerken Okunacak Duanın Fazileti

Yeni elbise giyerken okunacak dua fazileti de aslında saymakla bitmez. Peygamberimiz kim bu duayı ederse hem benim hem de Allah’ın hafzı (koruması) o kişinin üzerinde olur buyurarak konuya açıklık getirmektedir. İşte bu durum ele alındığı zaman gerçekten de yeni elbise aldıktan sonra üzerimizde giymeli ve bu duayı mutlaka unutmadan söylemeliyiz. Böylece yaradana karşı teşekkür etmiş oluruz.

Yeni Elbise Giyerken Okunacak Dua Dinle

Yeni elbise giyerken okunacak dua dinle https://www.youtube.com/watch?v=NxC9NllNQ10 bağlantısından da dinleyebilirsiniz. Bu duayı ederek hem yeni elbisenin hayırlı uğurlu olması, güle güle kullanılması hem de avret yerlerini örten bir koruyucu kalkan olması dolayısıyla Allah’a hamd-ü senalardan birisi olarak karşımıza çıkar. Bu durum da önem teşkil eden bir konudur.

 

Sonuç: Yeni Elbise Giyerken Okunacak Dua Hakkında Bilgi

Yeni Elbise Giyerken Okunacak Dua Hakkında Bilgi hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Yeni Elbise Giyerken Okunacak Dua Hakkında Bilgi konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

2 Yorumlar
  1. Ebru GEZER Yorumunda diyor ki;

    Sohbetin başında konan çayın bir saat sonra aynı şekilde kalması Emin hocamızın bu işe ne kadar değer verdiğini gösteriyor.

  2. Asya GÖKALP Yorumunda diyor ki;

     Allahım cümlemizi iyiliği bol. helali savabı bol kul kullarından eyle… ,

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com