Ana Sayfa Dualar

Yeni Araba Alacak Kişinin Okuyacağı Dua

Yeri ve göğü yaratan yüce Allah, insanların mal ve mülk sahibi olmasını yasaklamamış  ama bu mal ve mülkü nasip ettiği için şükredilmesi gerektiğini Kur an’da kelam etmiştir. Yüce Allah kullarının işlerini kolaylaştıracak her türlü insan icadını yasaklamamıştır. Araba da bunlardan biridir. Araba alacak kişilerin mutlaka bu duayı okuması gerekir. Aksi taktirde kişiler araba içinde rahat bir şekilde seyahat edemezler. Bu dua okunduğu taktirde insanlar strese ve herhangi bir sıkıntıya girmeden rahatlıkla seyahat edebilirler. Peygamber efendimiz bineğe veya deveye binip inerken bu duayı okurdu. Eğer yüce Allah sizlere değerli ve sınırsız hazinesinden güzel bir araba nasip ettiyse bu güzel duayı okuyarak yüce Allah’a olan minnetinizi gayet güzel bir şekilde dile getirebilirsiniz. Bu duayı her arabaya inip bindiğinizde okumanız sizlere ferahlık, huzur, rahat seyahat getirecektir. Yüce Allah hak eden bütün Müslümanlara yüce hazinesinden en güzel mallar ve mülkler nasip eylesin.

YENİ ARABA ALACAK KİŞİNİN OKUYACAĞI DUA ARAPÇA

Yeni araba alacak kişilerin okuyacağı dua şu şekildedir;

للهابِسْمِ((للهكملْا﴿ينينيروقمۥاوذنكاومواذوهالنرذخسلۡيذلَّٱنحبس٣١نوبيلقنملانيبرلِيإاذنوَإِ٤١﴾،للهكملْاملْاللها،بْـكأللها،بْكأللها،للهكملْا،للهك)).تنأذلاإبونارفغيلاهذن،يرفغاسِفنتملظنِإذمذللاكناحبس،بْكأ

Anlamı:

“Bismillah.Hamd,Allah’adır.Bunu bizim hizmetimize veren Allah’ı tüm noksanlıklardan tenzih ederiz. Yoksa biz buna güç yetiremezdik. Şüphesiz ki biz, (âhirette) Rabbimize döneceğiz.Hamd,Allah’adır.Hamd, Allah’adır. Hamd, Allah’adır.Allah en büyüktür.Allah en büyüktür.Allah en büyüktür.Allahım! Seni tüm noksanlıklardan tenzih ederim.Ben nefsime zulmettim, beni bağışla. Çünkü günahları ancak sen bağışlarsın.”

Bu Duanın Fazileti

Bu duayı okuyarak hem Peygamber Efendimizin sünnetini yerine getirmiş olursunuz, hem de araba ile seyahat ederken derde, tasaya, strese girmeden gönül rahatlığıyla yolculuk edersiniz. Peygamber Efendimiz bu duayı herhangi bir bineğe ya da deveye binip inerken okurdu.Böylece bu dua ortaya çıktı.

Bu dua ile daha detaylı bilgiye şuradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz