Yeni Araba Alacak Kişinin Okuyacağı Dua

Yeri ve göğü yaratan yüce Allah, insanların mal ve mülk sahibi olmasını yasaklamamış  ama bu mal ve mülkü nasip ettiği için şükredilmesi gerektiğini Kur an’da kelam etmiştir. Yüce Allah kullarının işlerini kolaylaştıracak her türlü insan icadını yasaklamamıştır. Araba da bunlardan biridir. Araba alacak kişilerin mutlaka bu duayı okuması gerekir. Aksi taktirde kişiler araba içinde rahat bir şekilde seyahat edemezler. Bu dua okunduğu taktirde insanlar strese ve herhangi bir sıkıntıya girmeden rahatlıkla seyahat edebilirler. Peygamber efendimiz bineğe veya deveye binip inerken bu duayı okurdu. Eğer yüce Allah sizlere değerli ve sınırsız hazinesinden güzel bir araba nasip ettiyse bu güzel duayı okuyarak yüce Allah’a olan minnetinizi gayet güzel bir şekilde dile getirebilirsiniz. Bu duayı her arabaya inip bindiğinizde okumanız sizlere ferahlık, huzur, rahat seyahat getirecektir. Yüce Allah hak eden bütün Müslümanlara yüce hazinesinden en güzel mallar ve mülkler nasip eylesin.

YENİ ARABA ALACAK KİŞİNİN OKUYACAĞI DUA ARAPÇA

Yeni araba alacak kişilerin okuyacağı dua şu şekildedir;

للهابِسْمِ((للهكملْا﴿ينينيروقمۥاوذنكاومواذوهالنرذخسلۡيذلَّٱنحبس٣١نوبيلقنملانيبرلِيإاذنوَإِ٤١﴾،للهكملْاملْاللها،بْـكأللها،بْكأللها،للهكملْا،للهك)).تنأذلاإبونارفغيلاهذن،يرفغاسِفنتملظنِإذمذللاكناحبس،بْكأ

Anlamı:

“Bismillah.Hamd,Allah’adır.Bunu bizim hizmetimize veren Allah’ı tüm noksanlıklardan tenzih ederiz. Yoksa biz buna güç yetiremezdik. Şüphesiz ki biz, (âhirette) Rabbimize döneceğiz.Hamd,Allah’adır.Hamd, Allah’adır. Hamd, Allah’adır.Allah en büyüktür.Allah en büyüktür.Allah en büyüktür.Allahım! Seni tüm noksanlıklardan tenzih ederim.Ben nefsime zulmettim, beni bağışla. Çünkü günahları ancak sen bağışlarsın.”

Bu Duanın Fazileti

Bu duayı okuyarak hem Peygamber Efendimizin sünnetini yerine getirmiş olursunuz, hem de araba ile seyahat ederken derde, tasaya, strese girmeden gönül rahatlığıyla yolculuk edersiniz. Peygamber Efendimiz bu duayı herhangi bir bineğe ya da deveye binip inerken okurdu.Böylece bu dua ortaya çıktı.

Bu dua ile daha detaylı bilgiye şuradan ulaşabilirsiniz.

Sonuç: Yeni Araba Alacak Kişinin Okuyacağı Dua

Yeni Araba Alacak Kişinin Okuyacağı Dua hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Yeni Araba Alacak Kişinin Okuyacağı Dua konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

4 Yorumlar
 1. Büşra CEBE Yorumunda diyor ki;

  Teşekkür ederim sohbet kitabıma yazı olarak sizi yazdım bugün

 2. Ahmet Selçuk Yorumunda diyor ki;

  s.aleyküm.ne desem bilmemki bu siteye emeği geçen herkesten ALLAH u teala binlerce milyonlarca razı olsun.ÖLÜMÜ hiç ama hiç unutmayalım noolur.hepiniz ALLAH a emanet olun ,

 3. Esra GENÇTÜRK Yorumunda diyor ki;

  zamanımız için herhalde en guzel dua imanlarımızın kurtlusu olsa gerek die dusunuyorum. Allah bizleri hidayete erdirdiklerinden eylesin insallah. ve O’nu daha cok sevmeyi ve Ondan daha cok korkmayi nasip etsin İnsallah. (Amin)

 4. Ahmet Doruk Yorumunda diyor ki;

  Allahım kalplerimizi nurunla aydınlat.hakkımızda hayırlısını ver. seni çok seviyorum RABBİM! ,

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com