Yatmadan Önce Okunacak Dua

Yatmadan Önce Okunacak Dua Hakkında Bilgi

Uyku insan bünyesi için son derece önemlidir. Gün içinde sağlıklı bir şekilde ibadet etmek ve diğer gerekli işlerini yapabilmek için her Müslümanın uykusuna dikkat etmesi gerekiyor. Uyku anı insanın en savunmasız olduğu andır. Uyku sırasında insanın başına gelebilecek bir olay bir daha hayata dönmesine de engel olacaktır. İşte insan, böyle savunmasız bir ortama geçerken yani uyurken Allah’a da bununla ilgili olarak yalvarır.

Uykudan önce okunan uyku duasında uyku bir ölüm ve yeninden diriliş olarak görülmekte ve Allah’tan uyuduktan sonra sabahleyin kendisini tekrar diriltmesi için yardım istenmektedir. Bu dua her gece uyumadan önce yapılan bir duadır. Kısa olması sebebiyle birden fazla defa okunması da mümkündür.

Yatmadan Önce Okunacak Duanın Okunuşu

Bismike Allahumme emutu ve ehya.

Yatmadan Önce Okunacak Duanın Arapça Yazılışı

Yatmadan Önce Okunacak Duanın Türkçe Anlamı

Senin adını anarak ölür ve dirilirim (uyur ve uyanırım) Allahım!

Yatmadan Önce Okunacak Dua Dinle

Sonuç: Yatmadan Önce Okunacak Dua

Yatmadan Önce Okunacak Dua hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Yatmadan Önce Okunacak Dua konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

3 Yorumlar
  1. Anıl Eslem Yorumunda diyor ki;

    Rabbim sizin gibi hocalarımızdan 100 binlerce razı olsun sizlere hayırlı uzun ömürler versin sayılarınızı artırsın Rabbim

  2. Büşra BAĞLAM Yorumunda diyor ki;

    SİMDİ REKLAM YAPIYORLAR AMA ALLAH KATİNDA HİC BİR DEGERİ YOK

  3. Ecem BİTİGEN Yorumunda diyor ki;

    Ey yerlerin göklerin sahibi kainatıı yoktan var eden, istediğini istediğine veren, istediği zaman almak gücüne sahip olan Allah’ım! Ey adalet kılıcıyla zalimin zulmünü kıran ve ey dünya da mümin, münafık, kafir, fasık demeden herkese ilahi fazıyla bol rızık veren. Ahiret te ise, Müslüman olmanın Müslüman kalmanın, canla , malla mücadele etmenin mükafatı olarak sadece Müminlere ilahi rahmet kapılarını açan Ulu Allah’ım! Bizlere lutfunla kereminle muamele eyle. Ahiret te o büyük mahkeme-i kübra da bir ömür boyu işlediklerimizin sualini vermek için yüksek huzuruna çıktığımız zaman bize, annemize. babamıza ve bütün Müslümanlara yardım eyle Allah’ım! Hastaneler köşesinde inim inim inleyen hastalara ve bütün hasta kullarına şifalar ihsan eyle Allah’ım.Bizleide hidayet yolundan ayırma Allah’ım…… ,

Yoruma kapalı.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com