Rahat Uyku İçin Dua

Rahat uyku için dua, kaniatta ne var ise hepsi dua üzerinedir ve ancak dua okuyarak Rabbimizden istersek derdimize çare olabilir. Gece bir türlü uykum gelmiyor ve yatakta dönüp duruyorsanız, gece okuyacağınız dua sayesinde ruhunuz ferahlayacak ve uyumanızı sağlayacaktır. İnsanlar dönem dönem çeşitli nedenlere bağlı olarak uykusuzluk ve uyuyamama sorunu yaşayabilir ve yaşamakta olduğumuz bu problem ile ilgili olarak kitabımız Kuran-ı Kerim’de birçok ayet bulunmaktadır. Akşam yatmadan önce okunması gereken dualar bulunmaktadır ve bu duaları, gece yatmadan evvel okumalıyız.

Uyuyamayanların Rahat Uyku İçin Okuyacağı Dua Nedir?

İnsan gözü uyku sırasında kapanmadığında ve bir türlü uykuya dalamadığı durumlar da bu duayı okumalıdır. Bu dua, Peygamber efendimiz tarafından sahabeye tavsiye edilmiştir ve biz Müslümanlar da bu tavsiyeye uyarak uyuyamadığımız gecelerde yatağa abdestli olarak girerek, bu duayı okumalıyız.

Uyuyamayanların Rahat Uyku İçin Okuyacağı Duanın Okunuşu

Uyuyamayanların rahat uyku için okuyacağı duanın okunuşu, “Allahumme ğarati’n-nücûmü ve hedeetil uyûnu, ve ente Hayyün Kayyûmün lâ-te’hüzüke sinetün ve lâ nevmün, yâ Hayyü yâ Kayyûmü ehdi leyli ve enim ayni.” Şeklindedir.

Uyuyamayanların Rahat Uyku İçin Okuyacağı Duanın Arapça Yazılışı

Uyuyamayanların rahat uyku için okuyacağı duanın Arapça yazılışı;

اَللَّهُمُّ غَارَتِ النُّجُومُ وَهَدَآتِ الْعُيُونُوَاَنْتَ حَىٌّ قَيُّومٌ لاَتَاْخُذُكَ سِنَةٌ وَلاَنَوْمٌ

ياَحَيُّ ياَقَيَّومَ اَهْدِي لَيْلِي وَأَنِمْ عَيْنِي  Şeklindedir.

Uyuyamayanların Okuyacağı Duanın Fazileti

Uyuyamayanların okuyacağı duanın fazileti ise, Allah’ım, yıldızlar söndü, gözler kapandı. Sen ise hayat sahibi, daima duran ve tutansın. Seni ne bir uyuklama tutabilir, ne de bir uyku. Ey Hay olan Allah’ım, Kayyûm olan Allah’ım, gecemi rahat kıl gözlerimi kapatıver. Şeklindedir.


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

2 Yorumlar
  1. Duygu Deniz Yorumunda diyor ki;

    Bir insanın bir insana verebileceği en güzel hediye ona ayırabilecegi zamandir başka birşeye ihtiyacı olmaz😊

  2. NAZ TURAN Yorumunda diyor ki;

    Konu başlığı görünüşte cok basit gibi gelebilir.üstad bu konuda bir saat konuşmuş.ama hiç boş ve gereksiz bir yeri yok.Dinledikce doyacak ruhunuz.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com