Uyanınca Okunacak Dua

Uyanınca Okunacak Dua Hakkında Bilgi

İnsanın en savunmasız olduğu zamanların başında uyku gelmektedir. Uyuduğunuz sırada başınıza gelebilecek kötü olaylardan sizi koruyacak tek güç Allahın gücüdür. Bu yüzden uyumadan önce ve uyandıktan sonra şükretmek önemlidir. Uyku Kuran-ı Kerim’de bir çeşit ölüm durumu olarak açıklanmıştır. İnsanlar uykularındayken bir ölüden farksızdırlar.

Sabah uyanan kişi bu duayı okur. Ancak okurken de o sabah uyanmış olmasına rağmen bir gün mutlaka kıyamette Allah’ın huzuruna çıkacağının da bilincindedir. Bu yüzden bir taraftan Allah’a şükrederken diğer taraftan da bu şükretmenin bir ölümsüzlük şükretmesi olmadığının bilincinde olduğunu Allah’a anlatır. Sabah uyanınca okunacak olan bu dua oldukça kısadır. Bu yüzden istenildiği kadar okunabilir.

Uyanınca Okunacak Duanın Okunuşu

Elhamdulillahillezi ehyana ba’de ma ematena ve ileyhi’n- nüşur.

Uyanınca Okunacak Duanın Arapça Yazılışı

Uyanınca Okunacak Duanın Türkçe Anlamı

Bizi öldürdükten sonra dirilten (uyuduktan sonra uyandıran) Allah’a hamdolsun. (kıyamette) O’nun huzurunda toplanılacaktır.

Uyanınca Okunacak Dua Dinle

Sonuç: Uyanınca Okunacak Dua

Uyanınca Okunacak Dua hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Uyanınca Okunacak Dua konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

1 yorum
  1. Eda KÖSEOĞLU Yorumunda diyor ki;

    rabbim tüm üniversitede okuyan arkadaşlarımı doğru yoldan ayırmasın çok sevdiğim insan şuan o bataklığa düşmek üzere onun için dualarınıza muhtacım o eskiden böyle değildi eskisi gibi namazlarını kılan bir insan olabilmesi için ona birebir dua edin lütfen şimdiden Allah cümlenizden razı olsun AMİN… ,

Yoruma kapalı.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com