Uyanınca Okunacak Dua

Uyanınca Okunacak Dua Hakkında Bilgi

İnsanın en savunmasız olduğu zamanların başında uyku gelmektedir. Uyuduğunuz sırada başınıza gelebilecek kötü olaylardan sizi koruyacak tek güç Allahın gücüdür. Bu yüzden uyumadan önce ve uyandıktan sonra şükretmek önemlidir. Uyku Kuran-ı Kerim’de bir çeşit ölüm durumu olarak açıklanmıştır. İnsanlar uykularındayken bir ölüden farksızdırlar.

Sabah uyanan kişi bu duayı okur. Ancak okurken de o sabah uyanmış olmasına rağmen bir gün mutlaka kıyamette Allah’ın huzuruna çıkacağının da bilincindedir. Bu yüzden bir taraftan Allah’a şükrederken diğer taraftan da bu şükretmenin bir ölümsüzlük şükretmesi olmadığının bilincinde olduğunu Allah’a anlatır. Sabah uyanınca okunacak olan bu dua oldukça kısadır. Bu yüzden istenildiği kadar okunabilir.

Uyanınca Okunacak Duanın Okunuşu

Elhamdulillahillezi ehyana ba’de ma ematena ve ileyhi’n- nüşur.

Uyanınca Okunacak Duanın Arapça Yazılışı

sabah

Uyanınca Okunacak Duanın Türkçe Anlamı

Bizi öldürdükten sonra dirilten (uyuduktan sonra uyandıran) Allah’a hamdolsun. (kıyamette) O’nun huzurunda toplanılacaktır.

Uyanınca Okunacak Dua Dinle


1 yorum
  1. Eda KÖSEOĞLU Yorumunda diyor ki;

    rabbim tüm üniversitede okuyan arkadaşlarımı doğru yoldan ayırmasın çok sevdiğim insan şuan o bataklığa düşmek üzere onun için dualarınıza muhtacım o eskiden böyle değildi eskisi gibi namazlarını kılan bir insan olabilmesi için ona birebir dua edin lütfen şimdiden Allah cümlenizden razı olsun AMİN… ,

Yoruma kapalı.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com