Şirkten Korunmak İçin Okunacak Dua

Şirkten Korunmak İçin Okunacak Dua Hakkında Bilgi

İnsan doğası gereği hayatının çeşitli dönemleri pek çok defa bilinçli olarak ya da olmayarak kusurlar işler. Bu kusurlar kötülük melekleri tarafından insanların kulaklarına fısıldanır. Ancak insan nefsini kontrol altında tutabilirse bu durumun üstesinden gelebilir. Elbette her zaman için başarılı olamaz. Bu yüzden Allah’ın kendisini bu kötülüklerden koruması için dua eder. Şirkten korunmak için edilen bu dua sabah ve akşamları okunmalıdır.

Duanın amacı ise insanın boş bulunup bir hata yapma ihtimali bildiği için Allah’tan öncesinde bu konuda yardım istemesidir. Allah’ın her şeye kadir olduğu ve her şeyi öncesinden bilme gücü olduğundan dolayı kendisini şirkten korumasını ister.

Şirkten Korunmak İçin Okunacak Duanın Okunuşu

Allahumme inni euzu bike min en uşrike bike şey’en ve ene a’lemu ve estağfiruke lima la a’lemu inneke ente allamulğuyubi

Şirkten Korunmak İçin Okunacak Duanın Arapça Yazılışı

Şirkten Korunmak İçin Okunacak Duanın Türkçe Anlamı

Allahım! Şüphesiz ben bilerek herhangi bir şeyi şirk koşmak (eş ve ortak tanımak) tan sana sığınırım.Bilmeyerek işlemiş olduğum(şirk ve hatalarım) ın senden bağışlanmasını dilerim. Şüphesiz ki bütün gaybları (gizli şeyleri) ancak sen bilirsin.

Şirkten Korunmak İçin Okunacak Dua Dinle

Sonuç: Şirkten Korunmak İçin Okunacak Dua

Şirkten Korunmak İçin Okunacak Dua hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Şirkten Korunmak İçin Okunacak Dua konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

3 Yorumlar
  1. Fatih BULUT Yorumunda diyor ki;

    allahım:o kadar dardayım ki o kadar çaresizimki ne yapacağımı bilmiyorum.sana isyanım değil niyetim yakarışlarımı dualarımı sana ulaştırmak emelim.yardım et bana benide huzura erdir.ailemi istemeden de olsa üzüyorum.onlara uğursuzluk getiriyorum.ama ben bunlar olsun istemiyorum.rabbim ya benide huzura erdir ya benide bir avuç toprak et.çok çaresizim çok dardayım hızır as yi imdadıma yetiştir.

  2. Ayşe Gülsüm Yorumunda diyor ki;

    Allah’ım! ihlas suresinin hakkı için , bizi kendi iradesiyle ihlaslı olan ve Senin ihlaslı kıldığın kullarıdan eyle! AMİN… ,

  3. Bahadır Büşra Yorumunda diyor ki;

    Hakiki iman;Güzel bir ahlak,Şükredici bir kalp,Zikredici bir dil,Kaza ve Kadere rıza gösteren hayırlı bir ömür nasib et ALLAH’IM.. ,

Yoruma kapalı.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com