Ana Sayfa Dualar

Şirkten Korunmak İçin Okunacak Dua

Şirkten Korunmak İçin Okunacak Dua Hakkında Bilgi

İnsan doğası gereği hayatının çeşitli dönemleri pek çok defa bilinçli olarak ya da olmayarak kusurlar işler. Bu kusurlar kötülük melekleri tarafından insanların kulaklarına fısıldanır. Ancak insan nefsini kontrol altında tutabilirse bu durumun üstesinden gelebilir. Elbette her zaman için başarılı olamaz. Bu yüzden Allah’ın kendisini bu kötülüklerden koruması için dua eder. Şirkten korunmak için edilen bu dua sabah ve akşamları okunmalıdır.

Duanın amacı ise insanın boş bulunup bir hata yapma ihtimali bildiği için Allah’tan öncesinde bu konuda yardım istemesidir. Allah’ın her şeye kadir olduğu ve her şeyi öncesinden bilme gücü olduğundan dolayı kendisini şirkten korumasını ister.

Şirkten Korunmak İçin Okunacak Duanın Okunuşu

Allahumme inni euzu bike min en uşrike bike şey’en ve ene a’lemu ve estağfiruke lima la a’lemu inneke ente allamulğuyubi

Şirkten Korunmak İçin Okunacak Duanın Arapça Yazılışı

Şirkten Korunmak İçin Okunacak Duanın Türkçe Anlamı

Allahım! Şüphesiz ben bilerek herhangi bir şeyi şirk koşmak (eş ve ortak tanımak) tan sana sığınırım.Bilmeyerek işlemiş olduğum(şirk ve hatalarım) ın senden bağışlanmasını dilerim. Şüphesiz ki bütün gaybları (gizli şeyleri) ancak sen bilirsin.

Şirkten Korunmak İçin Okunacak Dua Dinle