Umreye Gidenleri Uğurlama Duası Hakkında Bilgi

Umreye gidenleri uğurlama duası kutsal topraklara yolculuk yapacak kişilerin ardından okunan dualardır. Bu dualar sayesinde uğurladığınız sevdiklerinizin hem Allah’ın esenliğiyle mübarek beldelere adım atması hem de hakkıyla nasiplenmesi mümkün olabilmektedir. Bunun için umreye gidenlerin ardından okunacak faziletli dualar bulunmaktadır.

Umreye Gidenleri Uğurlama Duasının Okunuşu

Umreye gidenleri uğurlama duası okunuşu şu şekildedir:

Bismillâhirrâhmanirrâhim

Yâ ilahel âlemin ve yâ erhamerrâhimîn. Elhamdü lillahi rabbil âlemin. Ves salat u vesselâmu âlâ Rasulinâ Muhammediv ve âlâ âlihî ve sahbihî ecmain. Ve lillahi alen nâsi hıccul beytî menistetaâ ileyhi sebilâ…

Umreye Gidenleri Uğurlama Duasının Arapça Yazılışı

Umreye gidenleri uğurlama duası arapça yazılışı ise şu şekildedir:

بسم الله الرحمن الرحيم
وَ لِلّأَهِ عَلَ نّأسِ حِِجُُّ لْبَيْتِ مَنِ سْتَطأَعَ اِلَيْهِ سَبِىِ لَأَ…
صَدَ قَ للّهُ لْعَظِىمُ 

Umreye Gidenleri Uğurlama Duasının Türkçe Anlamı

Umreye gidenleri uğurlama duası türkçe anlamı ise şu şekildedir:

“Şeytandan Allah’a sığınırım. Esirgeyen ve bağışlayan Allah’ın adıyla.

Ey Rabbimiz! Yalnızca sana şükreder ve yalnızca senden merhamet dileriz. Ve yine yalnız sana ibadet eder ve yalnız sana kulluk ederiz. Bizleri kendine kul, habibin Muhammed Mustafa’ya ümmet eyle. Kararmış kalplerimizi Kur’an nuruyla aydınlat. Senin rızana ermek için çıktığımız hac yolculuğunda mübarek beldeleri görmeyi nasip eyle. Âmin.

Umreye Gidenleri Uğurlama Duasının Fazileti

Umreye gidenleri uğurlama duası fazileti ile mübarek beldeleri, peygamberimiz efendimizin kabristanını ziyaret ederek maneviyatınızı derinleştirmenin huzurunu yaşayacak ve böylece yeniden memleketinize maneviyatınızın derinleşmiş olmasıyla yeniden gelebileceksiniz. Bu da umreye gidenleri uğurlamak için Müslümanların yapmaları gereken dualardan birisidir. Allah herkese o kutsal beldeleri görmeye nasip eylesin.

Umreye Gidenleri Uğurlama Duası Dinle

Sonuç: Umreye Gidenleri Uğurlama Duası Hakkında Bilgi

Umreye Gidenleri Uğurlama Duası Hakkında Bilgi hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Umreye Gidenleri Uğurlama Duası Hakkında Bilgi konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

1 yorum
  1. Esra DEMİRTAŞ Yorumunda diyor ki;

    yarabbim.cuma geceleri hürmetine,bugün içinde bulundugumuz mübarek gecenin hürmetine,6666 kuran ayeti hürmetine cümleyide sıkıntısından kurtar,içinde benide allahım.amin. ,

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com