Sünnet Duası

Sünnet ve Sünnet Duası Hakkında Bilgi

Sünnet örf ve adetlerimizde geniş yer kaplamaktadır. İslam’da sünnet geleneği Hz. İbrahim döneminden beri süregelmektedir. Dinimize göre yalnızca erkek çocukları sünnet edilir. Sünneti hangi yaş grubuna uygulanabileceği konusunda bir birlik yoktur. Genellikle bebek ya da on yaş aralığındaki erkek çocuklara uygulanır. Çocukların yetişkinlik dönemine kadar sünnet ettirilmesi ebeveynlerin görevidir. Peygamberimiz (s.a.s) torunları Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin’i doğduktan 7 gün sonra sünnet ettirmiştir. Günümüzde sünnet törenleri yapılmakta, bu törenlerde akraba ve tanıdıklar ile hoş vakit geçirilmektedir. Bu törende de dualar yapılarak çocuk için hayırlı, mutlu ve huzurlu bir gelecek dualar ile istenir.

Sünnet Duasının Türkçe Anlamı

Ya Rabbi! Peygamberimizin sünneti seniyyesine uyarak evladını sünnet ettiren bu kardeşimizin amelini makbul, günahlarını affeyle, Bu güzel sünnetin icrasını ve her hayırlı işini başarı ile tamamına erdir. Evladını kendisine ailesine, yakınlarına, milletine, insanlığa hayırlı, yararlı eyle. Salih evlatlar olarak yetişmelerine yardım eyle. Ya Rabbi! Sünnet olan evladımıza acil şifalar ihsan eyle, acı ve ıstırap çektirme, Onu lütfunla ve merhametinle sevindir. Sünnet olan evladımızı ve cümlemizi; Sevgili Peygamberimiz Hz Muhammed’in Nurlu yolundan ayırma. Bu Yavrumuza İslam ahlakıyla yetişmeyi nasip eyle, cümlemizin evlatlarını da Kur’an ve sünnet ışığından ve feyzinden hissedar eyle. Ya Rabbi! Hepimizin çocuklarını insani ve ahlaki güzelliklerle yetiştirmeyi nasip eyle. Bizleri her türlü görünür görünmez kaza, bela ve felaketlerden muhafaza eyle. Çocuklarımızı her türlü zararlı alışkanlıklardan, şeytanın ve kötü insanların şerrinden koru Ya Rabbi! Ana Babasına ve diğer yakınlarına; Bu evladımızın diğer mürüvvetlerini de görmeyi nasip eyle.

Sünnet Duasının Arapça Okunuşu

بسم الله الرحمن الرحيم اَلْحَمْدُللهِ رَبِّ الْعَلَميِنَ وَ الصّلاَةُ وَالسّلامُ عليَ رَسُولِناَ مُحَمَّدِ وَ عليَ آلِهِي وَ صَحْبِهِ اَجْمَعِينَ ًرَبَّناَ هَبْ لَناَ مِنْ أَزْواَجِناَ وَذُرِّيَّاتِناَقُرَّةَ أَعْيُنٍ وَ اجْعَلْناَلِلْمُتَّقِينَ اِماَماً سُبْحأنَ رَبِّكَ رَبِّل عِزَّتِ عَمّأَ يَصِفُؤنَ .وَ سَلأَمٌ عَلَلْ مُرْسَلِىنَ وَلْحَمْدُ لِللأهِ رَبِّلْ عَألَمِىنَ

Sünnet Duası Dinle

https://www.youtube.com/watch?v=Qg9J1kg1-GQ

Sonuç: Sünnet Duası

Sünnet Duası hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Sünnet Duası konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

1 yorum
  1. DENİZ SARICA Yorumunda diyor ki;

    Dua insanda fitri bir olgunluktur.Bu sebebledirki bütün dinlerde mevcuttur.üstün bir varliga inanan insan su veya bu sekilde dua eder.Insanlar hayatlari boyunca, üstesinden gelemiycekleri bircok bircok seylerle karsilasmakta,keder,sikinti,acz ve ümitsizlikleremaruz kalmaktadirlar.YÜCE ALLAH SÖYLE BUYURUR: “insana bir darlik dokundugu zmn yani üzere yatarken,otururken yahut ayakta bize yalvarir,ama biz onun sikintisini giderince sanki kendizine dokunan bir darliktan ötürü bize hic yalvarmamis gibi hakaret eder. ISTE asin gidenlere yaptiklari is böylesine süslü gösterilmistir.” (yunus 10/12) saygilar allah icten dualari kabul etsin (amin) ,

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com