Ana Sayfa Dualar

Sünnet Duası

Sünnet ve Sünnet Duası Hakkında Bilgi

Sünnet örf ve adetlerimizde geniş yer kaplamaktadır. İslam’da sünnet geleneği Hz. İbrahim döneminden beri süregelmektedir. Dinimize göre yalnızca erkek çocukları sünnet edilir. Sünneti hangi yaş grubuna uygulanabileceği konusunda bir birlik yoktur. Genellikle bebek ya da on yaş aralığındaki erkek çocuklara uygulanır. Çocukların yetişkinlik dönemine kadar sünnet ettirilmesi ebeveynlerin görevidir. Peygamberimiz (s.a.s) torunları Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin’i doğduktan 7 gün sonra sünnet ettirmiştir. Günümüzde sünnet törenleri yapılmakta, bu törenlerde akraba ve tanıdıklar ile hoş vakit geçirilmektedir. Bu törende de dualar yapılarak çocuk için hayırlı, mutlu ve huzurlu bir gelecek dualar ile istenir.

Sünnet Duasının Türkçe Anlamı

Ya Rabbi! Peygamberimizin sünneti seniyyesine uyarak evladını sünnet ettiren bu kardeşimizin amelini makbul, günahlarını affeyle, Bu güzel sünnetin icrasını ve her hayırlı işini başarı ile tamamına erdir. Evladını kendisine ailesine, yakınlarına, milletine, insanlığa hayırlı, yararlı eyle. Salih evlatlar olarak yetişmelerine yardım eyle. Ya Rabbi! Sünnet olan evladımıza acil şifalar ihsan eyle, acı ve ıstırap çektirme, Onu lütfunla ve merhametinle sevindir. Sünnet olan evladımızı ve cümlemizi; Sevgili Peygamberimiz Hz Muhammed’in Nurlu yolundan ayırma. Bu Yavrumuza İslam ahlakıyla yetişmeyi nasip eyle, cümlemizin evlatlarını da Kur’an ve sünnet ışığından ve feyzinden hissedar eyle. Ya Rabbi! Hepimizin çocuklarını insani ve ahlaki güzelliklerle yetiştirmeyi nasip eyle. Bizleri her türlü görünür görünmez kaza, bela ve felaketlerden muhafaza eyle. Çocuklarımızı her türlü zararlı alışkanlıklardan, şeytanın ve kötü insanların şerrinden koru Ya Rabbi! Ana Babasına ve diğer yakınlarına; Bu evladımızın diğer mürüvvetlerini de görmeyi nasip eyle.

Sünnet Duasının Arapça Okunuşu

بسم الله الرحمن الرحيم اَلْحَمْدُللهِ رَبِّ الْعَلَميِنَ وَ الصّلاَةُ وَالسّلامُ عليَ رَسُولِناَ مُحَمَّدِ وَ عليَ آلِهِي وَ صَحْبِهِ اَجْمَعِينَ ًرَبَّناَ هَبْ لَناَ مِنْ أَزْواَجِناَ وَذُرِّيَّاتِناَقُرَّةَ أَعْيُنٍ وَ اجْعَلْناَلِلْمُتَّقِينَ اِماَماً سُبْحأنَ رَبِّكَ رَبِّل عِزَّتِ عَمّأَ يَصِفُؤنَ .وَ سَلأَمٌ عَلَلْ مُرْسَلِىنَ وَلْحَمْدُ لِللأهِ رَبِّلْ عَألَمِىنَ

Sünnet Duası Dinle

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz