İftiraya Karşı Okunacak Dua Hakkında Bilgi

İftiraya karşı okunacak dua ile kem gözlerin ve şer odaklarının her türlü iftirasına karşı Allah’ın izni ve inayetiyle karşı gelebiliriz. Bunun için Müslüman aleminin kalkanı ve zırhı niteliğindeki duaların gerçekten de çok büyük ehemmiyetinin olduğunu kesinlikle dile getirmemiz gerekmektedir. Bu ise her açıdan üzerinde durulması gereken yaklaşımlardan bir başkası olma özelliğiyle gerçekten de dikkat çeken bir ayrıntıyı teşkil etmektedir.

İftiraya Karşı Okunacak Duanın Okunuşu

İftiraya karşı okunacak dua okunuşu şu şekildedir:

Kâle rabbinsurni bimâ kezzebunî

İftiraya Karşı Okunacak Duanın Arapça Yazılışı

İftiraya karşı okunacak dua arapça yazılışı şu şekilde yazılır:

قَالَ رَبِّ انصُرْنِي بِمَا كَذَّبُونِ

İftiraya Karşı Okunacak Duanın Türkçe Anlamı

İftiraya karşı okunacak dua türkçe anlamı ise şu şekilde mealen okunabilmektedir:

“Rabbim! Beni yalanlamalarına karşı senden yardım dileniyorum, bana yardım et” denilerek iftira, karalama ve benzeri tüm asılsız sözler karşısında ellerinizi semaya kaldırarak yüce Allah’a yalvarabilirsiniz.

İftiraya Karşı Okunacak Duanın Fazileti

İftiraya karşı okunacak dua fazileti ile siz de sizi çekemeyen veya sizin ayağınızı kaydırmak isteyen birilerinin attıkları her türlü iftiradan aklanmanız biiznillâh – Allah’ın izniyle – mümkün olur. Bu duayı gönülden gele gele okursak iftira er geç anlaşılacak ve bu iftirayı atanlar da yaptıklarından pişmanlık duyacak. Bu yönden bizim koruyucu kalkanımız olma özelliğindeki dualarımızı mutlaka eksik etmeden her fırsatta gönülden geldiği şekilde yaradana bildirmeliyiz. Böylelikle iftiralardan her yönüyle korunmuş olur ve bir daha buna benzer karalama ve suçlamalarla karşılaşmadan karşı tarafın pişman olacağı bir suç işlemesini sağlayabiliriz.

İftiraya Karşı Okunacak Dua Dinle

İftiraya karşı okunacak dua dinle 


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

2 Yorumlar
  1. Ayça KALE Yorumunda diyor ki;

    Allah dualarinizi kabul etsin:))))) bu siteye nerden nasil geldim anlamadim, favorilerimde eklenmisti…….bende tikladim, kaydoldum, hikmetinden sual olunmaz Allahim…vardir bir sebebi. ,

  2. Ece Nur Yorumunda diyor ki;

    yüce rabbim her kulun duasını kabul eylesin ,

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com