Sperm Bankasından Hamile Kalmak Günah Mıdır?

Sperm bankasından hamile kalmak günah mıdır konusunda din adamlarının hepsinin ortak görüşü günah olduğu yönündedir.

Sperm Bankasından Hamile Kalma Nasıl Yapılır?

Sperm bankasından hamile kalma nasıl yapılır konusunda hamile kalmak isteyen bayan bankaya başvurur ve ona bir kişinin spermi yerleştirilir ve hamile kalır. Din adamları spermi veren kişinin bayanın kocası olmadığı gerekçesiyle günah olduğunu söyler. Erkeğin sperminde sorun varsa ve çocuk oluşmuyorsa bu Allah’ın bir imtihanıdır. Kadının kendiyle nikahsız erkeklerden sperm alması sonucu oluşan çocuk zina çocuğu olur. Kadın da spermi veren adam da zina günahına girer.

Yumurta Nakli Caiz Mi Diyanet

Yumurta nakli caiz mi Diyanet İşleri’ne göre caiz değildir. Yumurta naklinde kadının yumurtası sağlam olmadığından başka bir kadının yumurtası kullanılır. Bu durumda yine nikahsız bir bebek oluşur.

Yumurta Nakli Neden Yasak

Yumurta nakli neden yasak konusunda İslam’a göre çocuk nikahlı iki kişiden oluşur. Yumurta naklinde çocuğun oluşması için yeni bir kadına ihtiyaç vardır. Üç kişiden oluşan çocuk caiz değildir. Bu kadına da nikah kıyılıp, yumurtasının kullanılması da caiz değildir. İslami kurallar kişilerin isteklerine göre esnetilemez. Din alimlerinin bu sorun için önerileri bunun bir imtihan olduğunu kabul edip, nikahlı çiftin hayatına devam etmesidir.

Çocuk Sahibi Olamayanlar Boşanabilir Mi?

Çocuk sahibi olamayanlar boşanabilir mi için boşanmak günahtır. Boşanmanın günah olmadığı durumlar vardır. Ama bir kadının ya da bir adamın çocuk yapmaya engel bir sorunu var diye boşanmak bu durumlardan değildir. Boşanmanın günah olmadığı durumlardan bazıları şöyledir: Allah’a küfretmek, Müslüman olmaktan vazgeçmek, Peygambere küfretmek, eşine kötü muamele, cinsiyet değiştirmek, haram olan ters ilişki için eşini zorlamak, eşine şiddet uygulamak, çocuğuna şiddet uygulamak.


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com