Ana Sayfa Dualar Sıkıntı ve Belalar İçin Dua

Fitneden Korunmak İçin Okunacak Dua

Fitne, bir veya bir grup insan arasında toplumda kargaşa, karışıklık, geçimsizlik ve huzursuzluk çıkması için uğraşanların ortaya çıkardıkları bir takım dedikodudan ibarettir. Şeytan, Allah (c.c.)’a şirk koştuktan sonra Cennet’ten kovulmuştur. Kovulduktan sonra ise Dünya’ya gelmiş ve insanlar arasında fitneler, vesveseler oluşturarak insanları kaosa sürüklemeye çalışmaktadır. Fitneden korunmak isteyen kişiler ise bazı duaları okuyarak bu durumdan kurtulabilmektedir.

Fitne, Allah (c.c.)’ın kullarına yakıştırmadığı ve asla sevmediği bir olgudur. Fitnelerden kaynaklı yaşanan savaşlar ve zulüm hakkında olduğu gibi birçok ayette, Mü’minler arasında fitne çıkaranların daha önce cezalandırıldığı ve cezalandırılacağı belirtilmektedir. Kur’an-ı Kerim’de birçok surede geçen ayetlerde fitne ile ilgili geçmişte yaşanan olaylarda fitne çıkaranlara neler olduğu anlatıldığı gibi yine Müslümanlar arasında fitne çıkaranlara ne olacağı da anlatılmaktadır. İnananlar ise fitneden korunmak için dua okumalı ve kendisi ile ilgili oluşan fitnelerden kurtulmalıdır.

Fitneden Korunmak İçin Okunacak Duanın Okunuşu

Fitneden korunmak için okunacak duanın okunuşu şöyledir:

Allâhümme inni e’ûzu bike minel-keseli, vel-heremi vel-me’semi vel-meğrami, Ve min fitnetil-kabri ve ‘azabil-kabri, Ve min fitnetin-nari ve ‘âzabin-nari, Ve min şerri fitnetil-ğına, Ve e’ûzu bike min fitnetil-fakri, Ve e’ûzu bike min fitneti’l-mesihıd-deccal.

Fitneden Korunmak İçin Okunacak Duanın Arapça Yazılışı

Fitneden korunmak için okunacak duanın Arapça yazılışı ise bu şekildedir:

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

اَلَّلهُمَّ اِنِّى اَعُو ذُ بِكَ مِنَ الْكَسَلِ وَالْبُخْلِ وَالْهَرَمِ وَالْمَأْثَمِ وَالْمَغْرَمِ وَمِنْ فِتْنَةِ الْقَبْرِ وَعَذَابِ الْقَبْرِ وَمِنْ فِتْنَةِ النَّارِ وَعَذَابِ النَّارِ وَمِنْ شَرِّ فِتْنَةِ الْغِنَى وَاَعُوذُ بِكَ مِنْ فِتْنَةِ الْفَقْرِ وَاَعُوذُ بِكَ مِنْ فِتْنَةِ الْمَسِىحِ الدَّجَّالِ

Fitneden Korunmak İçin Okunacak Duanın Türkçe Anlamı

Fitneden korunmak için okunacak duanın Türkçe anlamı da şudur:

Esirgeyen ve bağışlayan Allah’ın adıyla

Allah’ım! Tembellikten, düşkünlük derecesinde yaşlılıktan, günahtan ve borç yükünden, kabir fitnesinden ve kabir azabından, cehennem fitnesinden ve cehennem azabından, zenginlik ve fakirlik şerrinden sana sığınırım. Fakirlik fitnesinden sana sığınırım. Deccal Mesih’in fitnesinden sana sığınırım.

Fitneden Korunmak İçin Okunacak Dua Dinle

https://www.youtube.com/watch?v=q0iFMfCrHkw

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz