Mastürbasyon Günah Mıdır?

Mastürbasyon Günah mıdır? Sorusu genellikle çok aratılan konulardan bir tanesidir. Mastürbasyon bir diğer adı istimna denmektedir. Eğer ki bir kişi zevk için mastürbasyon yaparsa haramdır. Ancak bir kişi çok dolmuş işe ve rahatlamak istiyorsa caizdir ve eğer ki zina tehlikesi olursa vacib olur. Bu durum kadın ve erkek dede aynısı geçerli olmaktadır.

Mastürbasyonda Meni Ve Mezi

Mastürbasyonda Meni Ve Mezi farklı kavramlardır. Mastürbasyon da eğer ki meni gelirse kişi gusül almalıdır. Meni erkekte beyaz renkte olup kalın sıvı halidir. Kadının menisi sarı ve ince bir sıvı halidir. Mezi ise ince ve beyaz bir sudur. Mezi eğer gelirse gusül gerektirmez.

Mastürbasyon Yapmamak İçin Ne Yapılmalı?

Mastürbasyon yapmamak için ne yapılmalı? Sorusuna kişinin kendi iradesine bağlıdır. Harama gitmemesi için en uygun yöntem namaz kılmaktır. Kişi haramın kötü bir günah olduğunu hatırlamadır. Hadis-i Şerif’e göre haram ile ilgili sözler vardır.

(Yabancı kadını görüp, azab-ı ilahiden korkarak, başını ondan çevirene Allahü teâlâ ibadetin tadını duyurur.) [Hakim]
(Neresine olursa olsun, kadına şehvetle bakanın, gözlerine erimiş kurşun dökülecek, sonra Cehenneme atılacaktır.) [M. Enhür]

(Avret yerini açana, başkasının avret yerine bakana Allah lanet etsin!) [Beyheki]

Mastürbasyon Orucu Bozar mı?

Mastürbasyon Orucu Bozar mı sorusuyla ilgili çok aratılan sorulardan birisidir. Oruçlu bir kişi mastürbasyon yaparsa orucu bozar ve kaza gerektirir. Eğer ki kişi Ramazan da iki defa bunu yaparsa kefaret yapmak zorundadır. Çünkü kişi bilerek bunu ikinci defa yapıyorsa kefaret yapması gerekir.


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com