Ana Sayfa Dualar

Şifa Duası, Hastalara Şifa Veren Dua

Sağlık, bir insan için hayatta en önemli şeydir. Para ya da mal mülk bunlar bir şekilde çalışarak kazanılabilir. Ancak sağlık her an kötü bir durum karşısında gidebilir ve hayat içerinde bunun her hangi bir garantisi yoktur. Elbette her türlü sağlık sorunu için doktorlara gidilir fakat bu yapılırken Allah’a sığınmak ve onun insanlara bahşettiği duaları ezberleyip okumak birçok insan için sağlığını korumanın en önemli durumlarından biridir. Bu yüzden birbirinden değişik şifa duası ile herkes kendisine ve çevresindeki sevdikleri insanlara sağlıklı bir yaşam bahşedebilmektedir. Bazı zamanlar insanlar yakalandığı oldukça kötü hastalıklar için içinde bu hastalıklar ile savaşmak adına manevi bir destek ya da güç arar. Bunun için ise böyle durumlarda birçok farklı şifa duaları okunabilir ve o destek ya da manevi güç hissedilebilir.

Şifa Duası

Şifa dualarını okumak için tabi ki bir insanın ille de hastalığı beklemesine gerek yok. Her gün düzenli bir şekilde akılda olan her hangi duaları okunabilir. Ve bunun yanında sadece kendisi değil, bu birbirinden yüce ve güzel duaları sevdiği insanlara, ailesine ya da çocuklarına öğreterek onların da sağlıkları adına içlerinde o büyük inancın doğmasına ya da o manevi ve desteğin büyümesine yardımcı olabilmektedir.

Türkçe Okunuşu : Ezhibil-be’se rabben’nasi eşfi ve enteş’şafi la şifae illa şifauke şifaen la yugadiru sekame

Türkçe Meali : “Bu hastalığı gider ey insanların Rabbi! Şifâ ver, çünkü şifâ verici sensin. Senin vereceğin şifâdan başka şifâ yoktur. Öyle şifâ ver ki hiç bir hastalık bırakmasın.”

Hastalar İçin Okunacak Dua

Büyük ya da küçük her türlü hastalıklar adına okunabilecek olan bu şifa duası çeşitleri ile herkes Allah’a sığındığını ruhunda hissedebilir ve içinin pozitif duygular ile dolmasına yardımcı olabilir. Üstelik bu tür birçok değişik hastalar için okunacak dua ile kişiler sadece kendisi için değil, aynı zamanda okumayı bilmeyen ya da çok büyük bir hastalık geçirmiş ve kıpırdayamayan birçok insan için de onlar adına okunarak büyük bir sevap işlenebilir. Bilindiği üzere birçok insan çok büyük hastalıklar geçirmekte ve bunun için ise kendinde dua dahi edecek bir hal bulamamaktadır.

Türkçe Okunuşu : Bismillahi turbetu ardina ve rîkatu ba’dina yüşfe sakimuna bi-izni rabbina.

Türkçe Meali : “Allah’ın adıyla duâya başlarım. Bizim yerimizin toprağı ve birimizin tükrüğü vesilesiyle Allah’ın izniyle hastamız şifâ bulur.”

Bu tür durumlarda ise dileyen herkes büyük bir sevapta bulunarak bu insanlar adına birbirinden farklı şifa dualarını okuyarak onlara manevi açıdan büyük bir destek sağlayabilirler. Birçok değişik şifa duaları vardır. Ve her insan tüm bu duaları öğrenerek her gün düzenli bir şekilde, her hangi bir hastalığı olsun ya da olmasın okuyabilir ve Allah’a bu şekilde sığındığını göstererek onma ne kadar inandığını ve onun manevi desteğini istediğini gösterebilir. Birçok farklı çaresiz hastalıklar bulunmaktadır. Bulaşıcı ve ölümcül hastalıklar için hiçbir hastalıkta ayrım yapmadan her türlü şifa duası okunabilir ve büyük hastalıklar için Allah’a sığınılabilir.

Herkes hem kendisi için hem de tüm sevdiği insanlar için dua şifa duaları okuyabilir bu güzel ve yüce duaları sevdiği insanlar ve çocuklarına öğretebilir. Halk arasında şifa duaları olarak bu duaların birçok değişik duaları bulunmaktadır ve sadece okumak yerine, aynı zamanda evlere ya da iş yerlerine de asılarak her türlü hastalıktan uzak durmak adına Allah’a sığınılabilir.

Şifa Duası Dinle

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz