Rüyalar ne kadar sürer?

Rüyalarda olayların tümü ve yaşananlar inanılmayacak derecede süratli gelişir. Görülen rüya içerisinde zaman ve mekânın sınırları zorlanır bazen söz konusu dahi olamazlar. Bir kaç dakika da görülenler gerçek hayatta birkaç yıla sığabilir. Şaşırtıcı bir gerçek bu. Zaman ortadan kalkmıştır.  Rüyadan ayrılıp uyanan insan zamana mahkûm olmaya başlar.

Bilim dünyası görülen rüyanın ne kadar sürdüğü üzerinde ittifak edememişler ve net bir bilgi sunamamışlardır. Rüya görme süresi ile ilgili ihtilaflar vardır. Bazıları rüyaların sadece birkaç saniye sürdüğünü iddia ederken, diğerleri de saatlerce devam eden rüyaların olduğu fikrindedir.

Tartışmalar süre gelirken Dr. B. Klein isimli bilim adamı konuyu araştırmıştır. Gönüllü olarak gelen kişileri (denekler) hipnotize yöntemiyle uyutmuş belirlenen süre sonunda uyandırmış ve gördükleri rüyaları anlatmaları istemiştir. Bunları dinleyen doktor en kısa süren rüyanın 20 saniye olduğunu en uzun süren rüyanın 90 saniye olduğunu tespit etmiştir.

Sonuç: Rüyalar ne kadar sürer?

Rüyalar ne kadar sürer? hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Rüyalar ne kadar sürer? konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

2 Yorumlar
  1. Birkan BAKIREL Yorumunda diyor ki;

    ikindi namazından az önce olabildiğince rüya uyanınca bunumu demek istediğin dedi sayfanız açılınca note 21 imin ekranına hep düşünürdüm hayret içinde kaldım yayınlarınızın devamını dilerim,

  2. Ayşenur ATAN Yorumunda diyor ki;

    gece yarısından sonra hooppadanak rüyamda pizza gördüm hayır olması için hemen internette gezdim bu sayfanın aldında girince tabletime okudum durdum, her yaızınız çok iyiydi böyle devam edin lütfen,

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com