Rüyalar ne kadar sürer?

Rüyalarda olayların tümü ve yaşananlar inanılmayacak derecede süratli gelişir. Görülen rüya içerisinde zaman ve mekânın sınırları zorlanır bazen söz konusu dahi olamazlar. Bir kaç dakika da görülenler gerçek hayatta birkaç yıla sığabilir. Şaşırtıcı bir gerçek bu. Zaman ortadan kalkmıştır.  Rüyadan ayrılıp uyanan insan zamana mahkûm olmaya başlar.

Bilim dünyası görülen rüyanın ne kadar sürdüğü üzerinde ittifak edememişler ve net bir bilgi sunamamışlardır. Rüya görme süresi ile ilgili ihtilaflar vardır. Bazıları rüyaların sadece birkaç saniye sürdüğünü iddia ederken, diğerleri de saatlerce devam eden rüyaların olduğu fikrindedir.

Tartışmalar süre gelirken Dr. B. Klein isimli bilim adamı konuyu araştırmıştır. Gönüllü olarak gelen kişileri (denekler) hipnotize yöntemiyle uyutmuş belirlenen süre sonunda uyandırmış ve gördükleri rüyaları anlatmaları istemiştir. Bunları dinleyen doktor en kısa süren rüyanın 20 saniye olduğunu en uzun süren rüyanın 90 saniye olduğunu tespit etmiştir.


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

2 Yorumlar
  1. Birkan BAKIREL Yorumunda diyor ki;

    ikindi namazından az önce olabildiğince rüya uyanınca bunumu demek istediğin dedi sayfanız açılınca note 21 imin ekranına hep düşünürdüm hayret içinde kaldım yayınlarınızın devamını dilerim,

  2. Ayşenur ATAN Yorumunda diyor ki;

    gece yarısından sonra hooppadanak rüyamda pizza gördüm hayır olması için hemen internette gezdim bu sayfanın aldında girince tabletime okudum durdum, her yaızınız çok iyiydi böyle devam edin lütfen,

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com