Rüyada Peygamberimizle Konuşmak

Rüyada peygamberimizle konuşmak İslam alimlerince insanın ömründe görebileceği en mübarek ve hayırlı rüya olarak yorumlanır. Bu rüyayı gören kişi elini semaya kaldırıp ne dilerse Allah o dileklerini bir bir yerine getirir, ağlıyorsa güler solmuşsa açar. Bu rüyayı gören kişinin tüm duaları kabul olur. Ayrıca kendisini mübarek belde Mekke – Medine’de hac vazifesini yapmak için kutsal topraklara yolculuk beklediğine ve peygamberimizin kabristanını ziyaret edeceğine de yorumlanmaktadır. İmanı tam, abdestli namazlı bir kişiyle de izdivaç gerçekleştireceğine de yorumlanır.

Rüyada Peygamberimizi Namaz Kılarken Görmek

Rüyada peygamberimizi namaz kılarken görmek kişinin ibadetlerini aksatmadan yerine getireceğine ve üstelik nafile ibadetlere de ağırlık vereceğine delalet eder. Peygamberimizin sünnetlerini kesinlikle terk etmeyerek kendisi namazı nasıl kılıyor orucu nasıl tutuyorsa aynı şekilde bu kişinin de ibadetlerini son derece samimi, ihlaslı bir şekilde gerçekleştireceğine delalet eder.

Rüyada Peygamberimizin Kabrini Görmek

Rüyada peygamberimizin kabrini görmek hayır kapılarının ardı ardına kişiye açık olduğuna işaret sayılmaktadır. Aynı zamanda belalardan, kazalardan ve şerlerden de büsbütün uzaklaşarak kendisini koruyucu meleklerin her daim koruyup kollamasına, emniyet ve güven içerisinde gözetlemesine delil sayılmaktadır. Rüyasında peygamberimizin kabristanını gören kişinin ayrıca mübarek beldeye hac dolayısıyla seyahat edeceğine ve gerçek yaşamda da peygamberimiz efendimizin kabristanında sevinç gözyaşları dökülerek mutluluktan ağlanacağına işaret sayılmaktadır.

Rüyada Peygamberimizle Konuşmanın Psikolojik Yorumu

Rüyada peygamberimizle konuşmanın psikolojik yorumu dini bütün yaşayan ve ibadetlerini aksatmadan yerine getiren bir kişilik özelliğine işaret eder. Aynı zamanda kişinin oldukça maneviyatı yüksek bir ailede neşet etmesinden ötürü rüyada İslam peygamberi Hz. Muhammed’in görüldüğüne işaret kabul edilmektedir. Bu durumun ayrıca kişiyi daha çok ibadet etmeye sevk edeceğine ve yaşantısında daha dikkatli olarak ibadetlerini kesinlikle ihmal etmeksizin gerçekleştiren kişi haline geleceğine hükmolunmaktadır. Tüm bu özellikleri bakımından değerlendirilecek olunduğunda gerçekten rüyasında peygamberimizi gören kimsenin gerçek yaşamında da dindar bir insan olarak ömrünü sürdüreceği ve hak yolundan kesinlikle ayrılmaksızın dindar bir kişi olarak vefat ettirileceğine İslam alimleri de yer vererek konuya açıklık getirir.


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com