Ana Sayfa Rüya Tabirleri

Rüyada Kendini Ölü Görmek

Rüyada kendini ölü görmek; rüyayı gören kişinin son zamanlarda etrafındaki insanlara kötü davrandığını, çok fazla kalp kırdığını ve bu sebeplerden vicdanen rahatsız olduğunu ifade eder. Kişinin innaçlarına aykırı olarak hareket ettiğini ve davranışlarının bozulduğunu ama zihin olarak bu durumundan memnun olmadığını anlatır. Vicdanının sesi rüyasına yansımıştır. Böyle rüya gören bir kişi, hatalarından hemen dönmeli ve inançları doğrultusunda iç ferahlığa ererek yaşamalıdır.

Rüyada Ölünün Arkasından Ağlamak

Rüyada ölünün arkasından ağlamak; eğer rüya sahibi ölüyü tanıyorsa gerçek hayatta ölü hakkında endişeye kapıldığını gösterir. Rüyayı gören kişi ölüye yaklaşıp baktığında rüyada kendini ölmüş ve kefenlenmiş görmek üzere büyük bir korku yaşarsa, bu rüya kişiyi kötü davranışlarını düzeltmesi konusunda uyarıcı niteliktedir. Rüyada kendini ölü görmek bazen de kişinin iş yaşamındaki aşırı yorgunluk ve bitkinlik sebebiyle oluşmuş bir rüyadır.

Rüyada Ölü İle Konuşmak

Rüyada ölü ile konuşmak; ölünün ne dediğiyle ilgilidir. Eğer rüyada kendini ölü görmek ve kendiyle konuşmak üzere bir rüya ise, kişi kendi iç sıkıntısıyla yüzleşmiş demektir. Eğer rüya sahibinin sevdiği birini ölü görmesi ve onunla konuşması şeklinde görülen bir rüya ise o kişiye duyulan özlemi ifade eder. Rüyada kendini ölürken görmek ve kendiyle konuşmak kişinin gerçek hayatta yaptığı büyük bir kötülükten dolayı vicdan azabı çektiğini anlatır.

Rüyada Kendini Mezarda Görmek

Rüyada kendini mezarda görmek; hayatın uzayacağına işarettir. Rüyada kendini ölü görmek rüya sahibinin kötü alışkanlıklarından vazgeçeceğini ve hayatının geri kalanını daha iyi değerlendireceğini anlatır. Rüyada kendini ölmüş mezarda görmek kişinin hayatının geri kalan kısmında ilme yöneleceğini ve dünyaya olan bağlılığının azalacağını anlatır. Kişi mezarı başında akrabalarını ağlarken görürse herkes tarafından çok sevildiği anlaşılır. Kişi mezar taşında ölüm tarihini görürse bu tarihte öleceği anlamı çıkmaz. Ama görülen tarihin o kişi için çok önemli bir olayın tarihi olabileceğini anlatır. Kişi mezarının üzerinde solmuş çiçekler görürse kendini manevi olarak güçlendirmesi gerektiği anlaşılır. Yıllanmış bir mezarda olduğunu gören kimse, üzerindeki bitkinlikten kurtulmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz