Ana Sayfa Rüya Tabirleri

Rüyada Kıble Görmek

Rüyada kıble görmek, güzel ve hayırlı bir müjdeye, muradına kavuşmaya, bereket ve bolluğa dolayısıyla maddi ve manevi kazanca, mutluluğa, yeni ve hayırlı başlangıçlara dalalet eder. Rüyasında kıble gören insanların dini hayatın ve inancının tüm gereklerini yerine getirdiğine, haramdan uzak durduğuna, ailesinin, çocuklarının, ana-babasının boğazından haram lokma geçirmediğine inanılır. Yardım ve yardımlaşmayı sevdiğini ve bunun vecibelerini hayatının her anında bolluk ve bereket içinde yaşayarak göreceğine işaret edilir.  Rüyada kıble görmek, hayırlıdır insanın iç huzurunun müjdecisi kaliteli ve bolluk içinde bir hayatın, iyi bir evliliğin, iyi bir iş hayatının habercisidir.

Rüyada Kıbleye Dönük Oturmak

Rüyada kıbleye dönük oturmak, hayatın olağan akışı içerisinde yaşanan sağlık sorunları, maddi veya manevi sıkıntılar gibi kötülüklerin ve moral bozukluklarının sonrasında kişinin yaşamın sıkıntısından kurtularak, kendisini maneviyata adamasına, hayatın karmaşasından koparak iç huzuru maneviyatta bulmasına, gelip geçici heveslerden kurtularak inancının değerlerini yerine getirmek için o güne kadar süregelen arayışının devamına ve bu konuda elinden geleni yapacağına dalalettir. Yaşanan sıkıntılar sonunda kişinin hatalarını geride bırakarak ve manevi iç huzura yönelerek sevinçli günlerine kavuşacak olmasına işaret eder.

Rüyada Kıbleyi Aramak

Rüyada kıbleyi aramak, hayat devam ederken kişinin manevi pusulaymışçasına dini bilgisi yüksek bilge bir kimseden yardım alarak, inancının gerektirdiği davranış biçimlerini öğrenerek bunları hayatına uygulamasına işaret eder. Bu bilgiler ışığından hayatlarını gözden geçirerek yeni başlangıçlara gebe hale geleceklerinin dalaletidir. Eski hatalarından vazgeçerek ve pişman olarak bilge kişilerin yardım alarak, Allah’a olan inancı ile iç huzura erme yolculuğunun habercisidir.

Rüyada Kıble Görmenin Psikolojik Yorumu

Rüyada kıble görmenin psikolojik yorumu, hayatlarını dini inancına uygun yaşamaya dikkat ve özen gösteren insanların hayatın akışına ara vererek daha çok maneviyata yönelmesine, dini inançlarının daha da kuvvetlendirmek için arayışlarına devam edeceklerine işaret eden bir rüyadır. Ayrıca bolluk ve berekete işaret eder.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz