Rüyada Cami Minaresi Görmek

Rüyada cami minaresi görmek, kişinin yolunun doğru olduğuna, etrafındaki insanlara da ilim ve bilim dağıtan, onlara helali-haramı öğreten, iyilik ve kötülüğü ayırt etmesine yardımcı olan, doğru yolu seçmesinde yol gösterici olan kişilerin varlığına dalalettir. Ahlak ve güç sahibi bu kimse eş ve eşrafını çevresine toplayarak onları paylaşmaya ve birlik-beraberliğe yönlendirerek kötülüklerden uzak tutacağına işettir. Ancak minareyi yıkmak, zarar vermek, harap etmek savaş anlamına gelmekle insanlar arasındaki küslüğe, anlaşmazlığa ve ihtilaflara işarettir. Bazı yorumlara göre ise rüyada cami minaresi görmek, makam, mevkii, koltuk anlamına gelir. Yani rüyasında cami minaresi gören kişilerin güzel mevkilere geleceğine, yükseleceğine habercidir.

Rüyada Bulunduğu Sokakta Minare Görmek

Rüyada bulunduğu sokakta minare görmek, yukarıda genel hatlarıyla bahsedildiği üzere rüyada cami minaresi görmek bilgi ve ilim sahibi kimseye işaret edeceğinden, rüyada bulunduğu sokakta minare görmek, kişinin yaşadığı yere büyük bir Allah dostunun geleceğine, misafir olacağına dalalettir. Bu sebeple rüyada bulunduğu sokakta minare görmek kişinin yüce bir kimse ile tanışmasına, onun feyzinden nasiplenmesine habercidir. Kişinin yaşadığı mahalledeki minarenin yıkılması ile bu yüce şahsın ölümü anlamına gelmektedir.

Rüyada Cami Minaresinin Yanması

Rüyada cami minaresinin yanması, kişinin yaşadığı yerdeki kargaşaya, dedikodu ve kıskançlıklara, fitne ve fesada, insanların maneviyattan ve dinin inancın gerekliliklerinden uzaklaşmasına işaret olarak yorumlanır. Yukarıda açıklandığı gibi cami minaresinin çökmesi veya yıkılması ise önemli bir kimsenin ölümüne, minarenin yıkıldıktan veya yandıktan sonra tamir edilmesinin görülmesi ise kötülüklerden, ahlaksız ve uygunsuz davranışlardan vazgeçerek kişinin doğru yolu bulacağına habercidir. Rüyasında cami minaresinin kişinin yaşadığı yer olması, rüyayı gören kişinin hayatının her zaman huzurlu, kargaşadan, kötü kalpli insanlardan uzak, verimli ve uzun bir ömre işaret etmektedir.

Rüyada Cami Minaresini Görmenin Psikolojik Yorumu

Rüyada cami görmenin psikolojik yorumu, kişinin dünyevi hırslardan uzak, iç huzurunu tamamlamak amaçlı din yolunda emin adımlarla ilerleyerek bu anlamda güzel derecelere ulaştığı, fitne ve fesattan uzak tertemiz bir kalbe sahip olduğu, haramdan uzak durduğu anlamına gelmektedir.


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com