Ana Sayfa Dualar

Allahümme Salli Duası Okunuşu ve Anlamı

Allahümme Salli Duası Hakkında Bilgi

Allahümme Salli duası başta peygamberimiz Hz. Muhammed olmak üzere, Hz. İbrahim ile birlikte Müslümanlığın yayılmasında önemli roller üstlenen peygamberler, onların aileleri, yakın dostlarını ve ümmetlerini anmak için okunan bir duadır. Bununla birlikte dua okunurken Allah’a onları da bağışlamasını ve affedici gücün sadece kendisinde olduğu söylenmektedir. Meleklerin dualarını onlar için bol et. Onları daimi bir saadet içerisinde en üst mertebelere yükselt. Hz. İbrahim’i bütün alem için mukaddes eylediğin gibi Hz. Muhammed’i de mukaddes eyle.

Tüm islam ibadetlerinin ve dualarının bir numralı amacı insanları ruhen sağlam tutarak dine sığınmalarını sağlamaktır. Oruç, namaz ve hac da bunlar arasındadır.

Allahümme Salli Duasının Okunuşu

Allâhümme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ salleyte alâ İbrahime ve alâ âli İbrahim. İnneke hamidün mecîd.

Allahümme Salli Duasının Arapça Yazılışı

Allahümme Salli Duasının Türkçe Anlamı

Allah’ım! Muhammed’e ve Muhammed’in ümmetine rahmet eyle; şerefini yücelt. İbrahim’e ve İbrahim’in ümmetine rahmet ettiğin gibi. Şüphesiz övülmeye layık yalnız sensin, şan ve şeref sahibi de sensin.

Allahümme Salli Duası Dinle