Allahümme Salli Duası Okunuşu ve Anlamı

Allahümme Salli Duası Hakkında Bilgi

Allahümme Salli duası başta peygamberimiz Hz. Muhammed olmak üzere, Hz. İbrahim ile birlikte Müslümanlığın yayılmasında önemli roller üstlenen peygamberler, onların aileleri, yakın dostlarını ve ümmetlerini anmak için okunan bir duadır. Bununla birlikte dua okunurken Allah’a onları da bağışlamasını ve affedici gücün sadece kendisinde olduğu söylenmektedir. Meleklerin dualarını onlar için bol et. Onları daimi bir saadet içerisinde en üst mertebelere yükselt. Hz. İbrahim’i bütün alem için mukaddes eylediğin gibi Hz. Muhammed’i de mukaddes eyle.

Tüm islam ibadetlerinin ve dualarının bir numralı amacı insanları ruhen sağlam tutarak dine sığınmalarını sağlamaktır. Oruç, namaz ve hac da bunlar arasındadır.

Allahümme Salli Duasının Okunuşu

Allâhümme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ salleyte alâ İbrahime ve alâ âli İbrahim. İnneke hamidün mecîd.

Allahümme Salli Duasının Arapça Yazılışı

salli duasi

Allahümme Salli Duasının Türkçe Anlamı

Allah’ım! Muhammed’e ve Muhammed’in ümmetine rahmet eyle; şerefini yücelt. İbrahim’e ve İbrahim’in ümmetine rahmet ettiğin gibi. Şüphesiz övülmeye layık yalnız sensin, şan ve şeref sahibi de sensin.

Allahümme Salli Duası Dinle


3 Yorumlar
  1. Aslı DOST Yorumunda diyor ki;

    7-8 kere izledim ve halada izleyebilirim o kadar hoşuma gittiki

  2. Enes KARACAN Yorumunda diyor ki;

    Asıl o zaman ıyı olmalı tıpkı Hz.Habil’in herşeyin en iyisini Allah için verdiği gibi.

  3. Bilge KIRIK Yorumunda diyor ki;

    İÇİM ÖYLE ACIYOR Kİ DERDİMİ KİMSEYE ANLATAMIYORUM.BANA YARDIM EDECEK VE DUA EDECEK ALLAH TAN VE SİZLERDEN BAŞKA KİMSEM YOK.HUZURA KAVUŞMAM VE DUALARIMIN GERÇEKLEŞMESİ İÇİN NE OLUR BANA YARDIM EDİN.İSTEDİĞİM TEK ŞEY SEVDİĞİM İNSANLA HUZURLU BİR YAŞAM SÜRDÜRMEK.BAŞKA HİÇBİRŞEYDE GÖZÜM YOK.LÜTFEN ONUN DA AYNI BENİM GİBİ DÜŞÜNMESİ İÇİN DUA EDİN.ALLAH HİÇ KİMSEYE BÖYLE BENİM ÇEKTİĞİM GİBİ ACI VERMESİN.

Yoruma kapalı.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com