Nargile İçmek Günah Mıdır?

Dinimize göre nargile icmek gunahmi, yapmamız helal olan ve haram olan birtakım şeyler bulunmaktadır. Haramdan uzak durarak günah işlemekten kaçınılmaktadır. Günahlar ise büyük veya küçük olabilmektedir. Yiyecek ve içecekler de de haram kılınan şeyler yer almaktadır. Dinimize göre yasak olmaktadır. Alkol ve şarap gibi içeceklerin tüketilmesi haramdır ve kitabımızda yer alan ayetlere göre yasaklanmaktadır. Tütün ürünleri kullanmak konusu da birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Sigara, nargile içmenin günah olup olmadığı gündeme gelmektedir.

Nargile içmek 2000’li yıllarda moda olan bir durum olmaktadır. Birçok kafe ve başka yerlerde sıkça tüketilmektedir. Helal ve haramı ayırt etmek için öncelikli olarak insan hayati için yararlı olup olmadığına bakılmalıdır. İnsan hayatını tehlikeye atan her şey günah sayılmaktadır.

Sigara içerisinde binlerce zararlı ürün bulunmaktadır. Bu zararlı şeyler ise insan hayatını birçok yönden zararlı bir şekilde etkilemektedir. İçeriğinde binlerce zehir bulunan sigara tüketimi vücuda inanılmaz zararlar vermektedir. Yavaş intihar olarak görülmektedir. Bu nedenden dolayı sigara içmek haram sayılmaktadır.

Nargile içmek günah mı? Sorusunu ise içenler sorabilmektedir. Nargile içmek de sigara içmek gibi haramdır. Sigaradan daha az zararsız gibi görünen nargile içerisinde de birçok zehir bulunmaktadır. Ayrıca yapılan araştırmalar sonucunda da nargilenin sigaradan daha zararlı olduğu net bir şekilde açıklanmaktadır. Bu nedenden dolayı da nargile içmek günah sayılmaktadır. Çünkü başta akciğerler olmak üzere vücudun birçok bölgesi bir anlık zevk için tahrip edilmektedir.

Bakara Suresinin 195. ayetinde ise ‘Allah yolunda infâk edin. Kendi ellerinizle kendinizi tehlikeye atmayın. Yaptığınızı güzel yapın; Allah güzel yapanları sever. ‘ denilmektedir. Bu ayetten yola çıkarak da vücuda zararlı olan hiçbir şeyin yapılmaması gerektiği anlaşılmaktadır. Vücut keyfi tahrip edilmemeli ve bir anlık zevkler için zarara uğratılmamalıdır.

Sonuç: Nargile İçmek Günah Mıdır?

Nargile İçmek Günah Mıdır? hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Nargile İçmek Günah Mıdır? konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com