Namazsızlığın Cehenneme Girmenin En Büyük Sebebi Oluşu

Mevla Te’ala cennet ehliyle cehennemlikler arasında geçen bir konuşmayı naklederken şöyle buyuruyor:
 
”(Onlar) pek değerli cennetler içindedir(ler). Birbirlerine O suçlular(ın durumunun)dan sormaktadırlar.
 
(Sonra aralarından perde açılınca dediler ki:) ‘Sizi Sekar’a sokan şey nedir ?’
(Cehennem ehli cevaben) dediler ki: ‘Biz namaz kılanlar(ın yaptığı işin farziyetine inanlar)dan değildik! (Müslümanlar gibi,)yoksulu da yedirmezdik! (Allah’ın ayetleri hakkında inkara) girişenlerle birlikte biz de dalmaktaydık!
Ceza gününü de yalan saymaktaydık!Ta ki o kesin gerçek (olan ölüm) bize geldi (çattı)!” (Müddesir Suresi : 40-47)

Gerçi bu ayetlerde kafirlerden bahsedilmektedir ama cehennem ahlinin suçlarını sayarken ilk olarak namazsızlıklarıını zikretmeleri elbette ki boşuna değildir.

Sonuç: Namazsızlığın Cehenneme Girmenin En Büyük Sebebi Oluşu

Namazsızlığın Cehenneme Girmenin En Büyük Sebebi Oluşu hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Namazsızlığın Cehenneme Girmenin En Büyük Sebebi Oluşu konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com