Misal Alemi Nedir

Misal Alemi Dünya ile ahiret âleminde bir âlem daha vardır. Buna misal âlemi denir. İnsandaki iç âlemin, yani hafızasındaki bilgilerin şekillendiği hayal âlemi gibi…

Rüyada cisimden tamamen uzaklaşmayan ruh, misal âlemine doğru uçmaya başlar. Misal âleminde, geçmiş ve gelecek iç içe ve bir anda yaşanabilir, görülebilir. Yirminci asrı yaşarken aynı zamanda Asr-ı Saadet’te olunabilir. Mesela hayal âleminde benzeri şeyler yaşayabiliriz. Otuz yaşındaki insanın çocukluk zamanına gitmesi için otuz yıl geriye gitmesi gerekmez veya torunlarını görmek, için otuz yıl sonrayı bekleme şartı yoktur. Hayalde bir anda kendi çocukluğunu düşündüğü gibi torunlarını da görebilir.

Bazı rüyaların tabiri, gören için değil de bir başka şahıs için çıkabilir. Bu hususta enteresan bir misal vardır: Azılı kâfir Ebu Cehil rüyasında Müslüman olduğunu görmüş. Bu rüya kendisi hakkında değil de oğlu İkrime hakkında tecelli etmişti.

Sonuç: Misal Alemi Nedir

Misal Alemi Nedir hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Misal Alemi Nedir konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

1 yorum
  1. Evrim YILDIRIMER Yorumunda diyor ki;

    sabah sabah evde kimse yokken rüyamda traktör sürmek uyanınca bunumu demek istediğin dedi websiteniz görünce karşıma okudukça beğendim isabet ettiniz sık sık ziyaret edeceğim,

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com