Küfürden Kurtulmak İçin Dua

Hem kadınların hem erkeklerin fark etmeksizin her Müslümanın, her işinde ve her sözünde Allahü Teâlânın emirlerine uyması gerekmektedir. Bir haramdan kaçınmaya önem vermeyenin ya da bir farzın yerine getirilmesine önem vermeyenin imanı gitmekte ve kâfir olmaktadır. Kâfir olarak vefat eden kişi ise kabirde azap çekmektedir. Kâfir olan kişi ahirette cehenneme gider ve cehennemde ise sonsuz yanar. Küfürden kurtulmak ise çok kolaydır. Küfrün nedeni bilinmese bile bir kez ve her gün “Yâ Rabbî! Bilerek ya da bilmeyerek küfre neden olan bir söz söyledim ya da bir iş yaptım ise nâdim oldum, pişman oldum. Beni affet.” Diyerek, tövbe eder ise Allahü Teâlâya yalvarır ise muhakkak af olur ve cehennemden kurtulur.

Küfürden Kurtulmak İçin Hangi Dua Okunmalıdır?

Müslüman bir kimsenin dilinden küfür kelimesi çıktığı anda küfür niyeti ile söylememiş dahi olsa o kişinin iman ve nikahını yenilemek ve istiğfar etmesi gerekmektedir. Sabah ve akşam küfürden kurtulmak için edilmesi gereken duaya devam etmelidir ki dil, bu kelimelerden arınsın.

Küfürden Kurtulmak İçin Dua Okunuşu

Küfürden kurtulmak için dua okunuşu ise, “Bismillahirrahmanirrahim. Allâhümme innî e‘ûzü bike min en-üşrike bike şey’en ve ene a‘lemü ve estağfiruke limâ lâ a‘lemü. İnneke ente allamü’l Ğuyub.” Şeklindedir.

Küfürden Kurtulmak İçin Dua Fazileti

Küfürden kurtulmak için dua fazileti ise, “Allâh’ım! Bilerek şirk koşmaktan Sana sığınırım. Bilmediklerim için de Senden mağfiret dilerim. Muhakkak ki Sen bilinmeyenleri en iyi bilensin.” Şeklindedir.

Küfürden Kurtulmak İçin Dua Dinle

Küfürden kurtulmak için dua dinlemek için https://www.youtube.com/watch?v=Cr8jYI0x8Ig adresini ziyaret edebilirsiniz.


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

2 Yorumlar
  1. Cafer YILDIZ Yorumunda diyor ki;

    uyku ahlakını izlediğim günden beri sabah namazına kalkıyorum öğlen de kaylule yapıyorum elhamdülillah 🤲. Allah razı olsun hocam bildiğim bir şeydi ama sizin anlatımınız beni çok etkiledi galiba.

  2. Fatıma BOZDAĞ Yorumunda diyor ki;

    Bu makale gerçekten duaların büyüklüğünü ve Allah’ın iyi şeyler vermenin gücünü anlamama yardımcı oldu. Öğrendiğim bilgileri kullanarak dualarımın daha doğru ve güçlü olmasını sağlayacağım.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com