Fakirlikten Kurtulmak İçin Okunacak Dua

Dinimiz, çalışarak kazanmayı emretmektedir ve Hazret-i Ömer buyurmuştur ki, “Çalışın, kazanın, çalışmadan rızık beklemeyin. Allah-u Teâlâ, gökten para yağdırmaz.” Ayrıca bu konuda Hazret-i Lokman Hekim’de “Çalışmayıp muhtaç olanın dini ve aklı noksandır” buyurmuştur. Borçlarını ödeyecek kadar ve nafakasını kazanacak kadar çalışıp kazanmak farzdır. Aynı zamanda Müslümanlara yardım adına cihad etmek için fazla çalışıp kazanmak da iyidir, müstehaptır.

Fakirlikten Kurtulmak İçin Okunacak Dua Nedir?

Alınan her türlü tedbire karşın, zengin olamayan haline şükretmeli ve fakirliği de sabretmelidir. Mal ne kadar çok olur ise hesabı vardır ve haramdan kazanılmış ise de azabı vardır.

Fakirlikten Kurtulmak İçin Okunacak Duanın Okunuşu

Fakirlikten kurtulmak için okunacak duanın okunuşu, “Allahümme Rabbe’s-semâvâti’s-seb’i Rabbi’l-Arşi’l-Azîmi, Rabbenâ ve Rabbe Külli şey’in Münzile’t-Tevrâti ve’l-İncîli ve’l-Kur’âni Fâli-ki’l-Hebbi Vennevâ. Eûzü bike min şerri külli şey’in ente âhizün binâsiyetihî, ente’l-Evvelüfeleyse kableke şey’ün ve ente’l-Âhirü feleyse ba’deke şey’ün ve ente’z-Zâhirü feleyse fevkake şey’ün ve ente’l-Bâtınü feleyse dûneke şey’ün. Akdi anni’d-deyne ve ağni mine’l-fakri” Şeklindedir.

Fakirlikten Kurtulmak İçin Okunacak Duanın Fazileti

Fakirlikten kurtulmak için okunacak duanın fazileti ise, “Allah’ım! Ey yedi kat göklerin ve büyük Arşın Rabbi! Bizim ve her şeyin Rabbi! Tevrat’ı İncil’i ve Kur’an’ı indiren, daneleri ve çekirdekleri yaratan Allah’ım! Kudretin altındaki her şeyin şerrinden Sana sığınıyorum. Sen öyle bir evvelsin ki, Senden önce hiçbir şey yoktur. Sen öyle bir Ahirsin ki, Senden sonra da hiç bir şey yoktur. Sen öyle bir Zahirsin ki, üstünde hiç bir varlık yoktur. Sen öyle bir Batınsın ki, Senin önünde hiçbir şey mevcut değildir. Allah’ım! borcumu ödemem için imkanlar yarat. Beni fakirlikten kurtar, zengin eyle.” şeklindedir.

Fakirlikten Kurtulmak İçin Okunacak Dua Dinle

Fakirlikten kurtulmak için okunacak dua dinlemek için de

adresini ziyaret edebilirsiniz.


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

2 Yorumlar
  1. Burak AYDIN Yorumunda diyor ki;

    MaşaAllah Rabbim böyle gayretli ebeveynlerin sayılarını artırsın Allah onlardan razı olsun emekleri zayi olmayacak inşaAllah😍

  2. Emrah UĞUR Yorumunda diyor ki;

    Vay beee ne anneler var masaallah. Bizde iki cagirip ne halin varsa gör deyip birakiyoruz

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com