Her Akşam Okunacak Dua

Koskoca bir günü tamamladınız. Acısıyla tatlısıyla bitirdiğiniz bu günü size bahşeden Allah için hiç bu güne şükür ettiniz mi. Kainatı yaratan ve uçsuz bucaksız evrende bizlere sonsuz nimet veren Allah için ne kadar şükür etsek azdır. Akşam yatağa yattığımızda bir şükür edip ve sadece o anlıkta olsa tüm dünya nimetlerini bırakıp kenara Allah’a kalben yaklaşmak, işte her güzellikten daha güzel bir an.

Yatarken Okunacak Dua

Akşam okunması gereken dualar, kalp gözümüzün daha iyi görmesine, içimizde ki karanlıkların aydınlığa kavuşmasına vesile olur.

Okunuşu: “Allahumme bike emseyna ve bike esbahna ve bike nahya ve bike nemutu ve ileykel masir.”

Anlamı: “Allahım! Senin yardımınla akşama girdik, senin yardımınla sabaha kavuştuk, senin yardımınla diriliyor ve senin kudretinle ölüyoruz ve dönüş yalnız sanadır.”  (İbn Mace, Dua: 14)

Akşam Okunacak Dua Dinle

Sonuç: Her Akşam Okunacak Dua

Her Akşam Okunacak Dua hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Her Akşam Okunacak Dua konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Yoruma kapalı.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com