Göz Ağrısı İçin Okunacak Dua

Her derdin devası şüphesiz ki yüce yaradan Rabbimizdedir ve her ağrı, dert ve sıkıntı için mutlaka dua etmeliyiz.

Göz Ağrısı İçin Okunacak Dua Nedir?

Göz ağrısı çekenlerin her türlü göz hastalığı ve ağrısı için Tahrim süresi sekizinci Ayet-i Kerime ile birlikte “Ya nûru yâ Basîru. Yâ nûru yâ Basirû] diyen ve sonra 15 defada [Yâ Rabbi kavvi basarî. Allahümme eşfi enteş-şâfî” duasını okuması gerekmektedir.

Göz Ağrısı İçin Okunacak Duanın Okunuşu

Göz ağrısı için okunacak duanın okunuşu, “Yâ eyyuhâllezîne âmenû tûbû ilâllâhi tevbeten nasûhan, asâ rabbukum en yukeffira ankum seyyiâtikum ve yudhilekum cennâtin tecrî min tahtihâl enhâru, yevme lâ yuhzîllâhun nebiyye vellezîne âmenû meahu, nûruhum yes’â beyne eydîhim ve bi eymânihim yekûlûne rabbenâ etmim lenâ nûranâ vagfir lenâ, inneke alâ kulli şey’in kadîr(kadîrun).” Şeklindedir.

Göz Ağrısı İçin Okunacak Duanın Arapça Yazılışı

Göz ağrısı için okunacak duanın Arapça yazılışı, “يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا تُوبُوا إِلَى اللَّهِ تَوْبَةً نَّصُوحًا عَسَى رَبُّكُمْ أَن يُكَفِّرَ عَنكُمْ سَيِّئَاتِكُمْ وَيُدْخِلَكُمْ جَنَّاتٍ تَجْرِي مِن تَحْتِهَا الْأَنْهَارُ يَوْمَ لَا يُخْزِي اللَّهُ النَّبِيَّ وَالَّذِينَ آمَنُوا مَعَهُ

نُورُهُمْ يَسْعَى بَيْنَ أَيْدِيهِمْ وَبِأَيْمَانِهِمْ يَقُولُونَ رَبَّنَا أَتْمِمْ لَنَا نُورَنَا وَاغْفِرْ لَنَا إِنَّكَ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ” Şeklindedir.

Göz Ağrısı İçin Okunacak Duanın Fazileti

Göz ağrısı için okunacak duanın fazileti ise, “Ey iman edenler! Allah’a içtenlikle tövbe edin. Umulur ki, Rabbiniz sizin kötülüklerinizi örter, peygamberi ve onunla birlikte iman edenleri utandırmayacağı günde Allah sizi, içlerinden ırmaklar akan cennetlere sokar. Onların nurları önlerinden ve sağlarından aydınlatır, gider. “Ey Rabbimiz! Nûrumuzu bizim için tamamla, bizi bağışla; çünkü senin her şeye hakkıyla gücün yeter” anlamına gelmektedir.

Göz Ağrısı İçin Okunacak Dua Dinle

Göz ağrısı için okunacak dua dinlemek için


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

1 yorum
  1. Elif ORHUN Yorumunda diyor ki;

    Yuce Rabbim Ebeden Daima Razi olsun Insallah Degerli Saygideger Kardesim Muhterem Hocam

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com