Gemiye Binerken Okunacak Dua Hakkında Bilgi

Gemiye binerken okunacak dua gemi yolculuklarınız boyunca sizi Allah’ın izni ve inayetiyle koruyacak olan hafaza melekleriyle her türlü belalardan, kaza ve felaketlerden korunmanızı sağlar. Bunun için geminin batması veya kaza yapması durumlarına karşı siz de çok faziletli olan bu duayı kesinlikle ihmal etmemelisiniz.

Gemiye Binerken Okunacak Duanın Okunuşu

Gemiye binerken okunacak dua okunuşu şu şekildedir:

Bismillâhirrâhmanirrâhim.

Ve kâlerkebû fihâ bismillahi mecrâhâ ve mursahâ inne rabbî le gafurun râhim.

Gemiye Binerken Okunacak Duanın Arapça Yazılışı

Gemiye binerken okunacak dua arapça yazılışı ise şu şekildedir:

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيم

سْمِ اللّٰهِ مَجْرٰ يهَا وَمُرْسٰيهَا إِنَّ رَبِّي لَغَفُورٌ رَحِيمٌ. وَمَا قَدَرُوا اللّٰهَ حَقَّ قَدْرِهِ وَالْاَرْضُ جَمِيعًا قَبْضَتُهُ يَوْمَ الْقِيَامَةِ وَالسَّمٰوَاتُ مَطْوِيَّاتٌ بَيَمِينِهِ سُبْحَانَهُ وَتَعَالَى عَمَّا يُشْرِكُونَ.

Gemiye Binerken Okunacak Duanın Türkçe Anlamı

Gemiye binerken okunacak dua türkçe anlamı şöyledir:

Esirgeyen ve bağışlayan Allah’ın adıyla.

Yüzüp gitmesini sağlayan ve durup durmasını emreden yüce Allah ne büyüktür. Şüphesiz Rabbim esirgeyendir, bağışlayandır. Gökler ve denizler O’nun kudreti altında dönüp durmaktadır. Allah, o (kafirlerin) şirk koştuklarından tamamen uzaktır.

Gemiye Binerken Okunacak Duanın Fazileti

Gemiye binerken okunacak dua fazileti saymakla bitmez. Hud ve Zümer surelerini okuyarak siz de Allahû Tealanın rahmetine sığınarak gemi yolculuklarınızda esenle ilerleyebilirsiniz. Bunun yanında kaza ve belaların deffi için de gemiye bindiğiniz zaman mutlaka bu duaları okumanız gerekiyor. Böylece Allah’ın Rahim ve Gafur olduğunun bilinciyle sizler de esenle yolculuklarınızı hem güvenli hem de hafaza meleklerinin koruyuculuğu altında son derece huzurlu ve de sükûnetli bir şekilde gerçekleştirme imkanı bulacaksınız.

Gemiye Binerken Okunacak Duası Dinle

Sonuç: Gemiye Binerken Okunacak Dua Hakkında Bilgi

Gemiye Binerken Okunacak Dua Hakkında Bilgi hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Gemiye Binerken Okunacak Dua Hakkında Bilgi konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

4 Yorumlar
 1. Ayfer GEDİKLİ Yorumunda diyor ki;

  hocam sizden Allah razi olsun sozleriniz cok tesir ediyor .

 2. Fatma CAN Yorumunda diyor ki;

  Vay beee ne anneler var masaallah. Bizde iki cagirip ne halin varsa gör deyip birakiyoruz

 3. Arzu Emre Yorumunda diyor ki;

  3.5 yaşında oğlum var bende onun için çabalıyorum inşaAllah muvaffak olurum oluruz..

 4. Direncan ÇELİK Yorumunda diyor ki;

   selam bende bu siteye arkadaşım sayesinde katıldım katılalı daha bi kaç gün oldu ama siteden çok istifade ettim Rabbim cümlemizin dualarını kabul etsin ,

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com