Ettehiyyatü Duası Okunuşu Ve Anlamı

Ettehiyyatü Duası Hakkında Bilgi

Ettehiyyatü duası Kuran’- Kerimde geçmeyen bir duadır. Duanın oluşumu Miraç gecesi Allahu Teala, Peygamber efendimiz (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) ve Cebrail (Aleyhisselam)’in bir araya gelerek görüşmeleri sonucunda ortaya çıkmıştır. Peygamber efendimiz Allahu Teala’nın huzuruna çıkınca onu selamlamak için Ettehıyyatü lillahi vessalavatü vettayyibatü buyurmuştur. Bunun karşılığında ise Allahu Teala peygamberimize Esselamü aleyke eyyühennebiyyü ve rahmetullahi ve berakatüh şeklinde karşılık vermiştir. Bunun üzerine yine peygamberimiz Esselamü Aleyna ve ala ibadillahissalihin demiştir.

Bu güzel selamlaşmadan sona orada bulunan Cebrail (Aleyhisselam) ise Eşhedü enlailahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve rasülüh buyurmuştur. Bütün bu konuşmaların neticesinde ise Ettehiyyatü duası meydana gelmiştir.

Ettehiyyatü Duasının Okunuşu

Ettehiyyâtü lillâhi vesselevâtü vetteyyibâtü esselâmü aleyke eyyühennebiyyü ve rahmetullâhi ve berekâtühu esselâmü aleynâ ve alâ ibadillâhis-sâlihîn. Eşhedü enla ilâhe illâllâh ve eşhedü enne Muhammeden addühû ve Resûlüh.

Ettehiyyatü Duası Arapça Yazılışı

ettehiyatu

Ettehiyyatü Duası Türkçe Anlamı

Dille, vücutla ve malla yapılan ibadetlerin hepsi Allah içindir. Ey nebi selâm ve Allah’ın rahmet ve bereketleri senin üzerine olsun. Allah’ın selâmı bizim üzerimize ve Allahın salih kulları üzerine olsun. Ben şehadet ederim ki Allah’tan başka ilah yoktur ve şehadet ederim ki Muhammed onun kulu ve resûlüdür.

Ettehiyyatü Duası Dinle


7 Yorumlar
 1. Enes ÖNERDİR Yorumunda diyor ki;

  Yalnız Huzurkapisi abinin anlatma şekli çok güzel 🥞

 2. Aslıhan GÜNEŞ Yorumunda diyor ki;

  Tesekkurler bu guzel sohbet icin. Allah razi olsun

 3. Beyza ÇINKIR Yorumunda diyor ki;

  Allah sizden razi olsun sağlık sıhhat versin, ilminizi artırsın 🤲🌹

 4. ERDOĞAN UKŞAL Yorumunda diyor ki;

  Keşke bunu anlayabilenlerden olabilsek. Allah razı olsun abi sizlerden.

 5. Ahmet MUTLU Yorumunda diyor ki;

  Babam 1 bardak suyu yüzüme boşaltıp öyle uyandırıyor ama olsun namaza kaldırıyor Allah razı olsun

 6. Alperen AYDIN Yorumunda diyor ki;

  Allah razi olsun hocam cok guzel anlattiniz.benim hissem uykumu azaltma olacak Inşallah

 7. Enes BİLGEN Yorumunda diyor ki;

   es selamu aleyküm Şeytanın ölüm anında bizi aldatmasını engelle yarabbim. Riyakarlıktan alıkoy yarabbim. Takva nasip et yarabbim. Yarabbim siz kalbleri evirip çevirensiniz. Kalblerimizi dininiz üzerine sabit kılınız ey Allah ım C.C. Yarabbim, bedenlerimize, kulaklarımıza, gözlerimize, kuvvetimize afiyet ver ve onlardan istifade etmek nimetini nsaip et. Amin. ,

Yoruma kapalı.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com